Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Lancia Lybra Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie!
Auto na pewno nietuzinkowe i niebanalne...mające tyle samo zwolenników co przeciwników, raczej ze względu na wygląd, który moim zdaniem jest uroczy i niepowtarzalny...mnie osobiście cieszy fakt, że to auto było tak mało popularne, aczkolwiek ostatnio zanotowało znaczny wzrost popularności...to spowodowane jest na pewno ceną tego auta na rynku samochodów używanych i stosunkiem jakość/cena...pod tym względem nie ma sobie równych...o ile w momencie kiedy zacząłem interesować się tymi samochodami były prawie nie spotykane na drogach o tyle teraz jeździ ich coraz więcej i to chyba najlepiej świadczy o tych samochodach skoro w tak szybkim tempie zyskuje zwolenników, moim zdaniem zasłużenie. Bogate wyposażenie, dobra jakość elementów i wykonania,trwałe...jedynie wersje z Alcantarą przy przebiegu powyżej 150 tyś mają powycierane i zmechacone siedzenia, szukając i sprowadzając to auto większość egzemplarzy było \"wytartych\", proponuję litą skórę, mi akurat udało się trafić taki egzemplarz...ogólna ocena 4,5 jako, że 5 to ideał, którym liczę, że będę miał kiedyś okazję się przejechać:)
Wysoka kultura pracy, elastyczny choć jest to domena diesli...dobrze zbiera się nawet z niskich obrotów, dość dynamiczny aczkolwiek czytając liczne opinie na temat Lybry liczyłem na nieco więcej...ale nie jest to przecież auto do sportowej jazdy, a mimo wszystko i tak jest nieźle:)4 gwiazdki dlatego, że 5 postawiłem sobie jako ideał samochodu, którym notabene nie miałem jeszcze okazji jechać:P
Skrzynia precyzyjna, nigdy nie mam problemów z \'nie trafieniem\' w odpowiedni bieg, dobrze wybiera biegi...jedynym \'mankamentem\', jeśli ktoś tak to postrzega, jest długi skok lewarka...ale jak już wspomniałem to nie jest auto sportowe.
Jest to auto stworzone do przemierzania tras, zawieszenie zestrojone komfortowo, aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić osobom, które wcześniej nie jeździły autami włoskimi, gdyż jest dość miękkie...układ kierowniczy precyzyjny...jedynie manewrowanie na zatłoczonych parkingach nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na dość duży promień skrętu.
Jak dla mnie rewelacja! można przeczytać liczne opinie na temat małych lusterek i słabszej widoczności do tyłu...lusterka wprawdzie nie należą do największych ale przy odpowiednim ustawieniu i umiarkowanej wprawie za kierownicą da się wszystko ogarnąć, nie miałem żadnych problemów z wyczuciem tego auta...z przodu ułatwiają to dodatkowo przetłoczenia na masce \"spowodowane\" okrągłymi reflektorami:P
Myślę, że ocena max. w tym wypadku jest zasłużona, wszystko pod ręką, wystarczająca liczba schowków, dodatkowo sterowanie radiem z koła kierownicy, bardzo wygodne fotele(w moim wypadku skórzane)...nic dodać nic ująć.
Jest dobrze...myślę, że o parujących szybach nie muszę wspominać, ale i konstruktorzy wiedzieli coś na ten temat umieszczając przycisk max. odparowywania szyb...i rzeczywiście świetnie sobie radzi z zaparowaniem...a klima dość wydajna chłodzi szybko...
Myślę, że w swojej klasie auto jest jednym z pionierów, kierowca i pasażer mają dużo miejsca, podobnie jak pasażerowie z tyłu, mając na uwadze, że z tyłu wieziemy 2 osoby...w 3 robi się już trochę ciasno...dla wysokiego kierowcy mało miejsca nad głową...ja mam 182 cm i nie narzekam:)wyżsi mogą mieć zastrzeżenia. Bagażnik wystarczający, aczkolwiek to małe kombi i nie jest przepastny.
Wprawdzie w wypadku diesla słychać jego pracę, nie da się tego uniknąć, ale z pewnością jest to najlepiej wyciszony diesel jakim jechałem...przy prędkościach do 140 można spokojnie prowadzić rozmowę...poza tym radio z systemem bose ustawione nawet nie głośno sprawia, że dźwięki z zewnątrz są eliminowane:)
Tutaj pierwsza klasa! Życzę wszystkim aut z takim spalaniem w porównaniu do mocy i radości z jazdy...można naprawdę dynamicznie pojechać przy rozsądnym spalaniu...myślę, że miłośnicy eko-drivingu w tym aucie mieliby duże pole do popisu...przy obecnych cenach paliw spalanie to kolejny a kto wie czy nie największy plus tego auta.
Jedno z najlepszych o ile nie najlepsze auto patrząc na stosunek jakość/cena. Biorąc pod uwagę auta produkowane w tych latach i tym segmencie.
Auto w prawdzie mam niecały rok...w tym czasie nie spotkała mnie żadna usterka oprócz przepalonej żarówki świateł pozycyjnych...ale byłem na to przygotowany, śledząc wcześniej opinie o tym aucie \"przepalające się żarówki\" często się powtarzały...poza tym kompletnie nic.
Żadnych poważnych usterek, ale jak już wspomniałem auto niepełny rok...mimo wszystko liczę, że tak już pozostanie:P

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,2