Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

rotmistrz88, 9 lat temu
Silnik 2.4 JTD 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Lancia Lybra Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.4 JTD 150KM , piękny dzwięk i duża moc , ta mieszanka daje komfort na długich trasach.
Posiadam auto dopiero do początku września ale mam już za sobą przebyte kilka dłuższych tras i naprawdę uważam że auto jest niedoceniane na naszym rynku.Pomimo moich 190cm wzrostu z tyłu usiądzie spokojnie osoba o średnim wzroście więc w porównaniu do rywali takich jak Golf,Focus,Megane jest naprawdę dobrze.Auto bardzo bogato wyposażone (klimatronik w standardzie co jest ewenementem w stosunku do niemieckich aut) Silnik daję rade przy komplecie pasażerów i pełnym bagazniku, duży moment obrotowy i moc 150km robią swoje ;-)
Bardzo elastyczna jednostka ( moment ponad 300Nm) w dalekich trasach czuje się jak ryba w wodzie . Przyjemene brzmienie 5 cylindrowej jednostki to miła odmiana w stosunku do powszechnie stosowanych w tej klasie jednostek 4 cylindrowych.Nie ma kłopotów z wyprzedzaniem niezależnie od tego czy jedziemy 70 czy 120 km/h. Do tego umiarkowany apetyt na paliwo, przy spokojnej jezdzie razem z rodziną w trasie spalanie oscyluje w granicach 5.5 litra (prędkości do 100 km /h) Miasto to już okolice 7.5 litra do nawet 10 na krotkich odcinkach (zwłaszcza zimą)
Jak dla mnie działa bardzo dobrze, biegi wchodzą precyzyjnie. Przy użytkowaniu w mieście czuć jednak że zestopniowana jest na jazdę w trasie (długie biegi 1-3 )
Dla spokojnego kierowcy jak najbardziej ok, w zakrętach czuć że konstruktorzy postawili na komfort (odwrotnie jak w Alfie 156 gdzie czuć że układ działa bardziej precyzyjnie ale kosztem komfortu)
Lybra to Klasa Compact Premium (rywale to BMW 3,Mercedes C, Audi A4) i na ich tle mogę spokojnie stwierdzić że Lybra pod względem komfortu to faktycznie wysoka półka. BMW e46 jest twarde, podobnie jak Audi A4, myslę że można postawić znak równości pomiędzy Lybrą a Mercedesem C.
Jako dotychczasowy posiadacz i użytkownik różnych niemieckich aut stwierdzam że wszystko jest rozłożone logicznie i naprawdę nie trzeba szukać przycisków razem z instrukcją ;-)
Nie wiem skąd biorą się opinie o słabej wentylacji w Lybrze, wymieniłem po kupnie wszystkie filtry, klimatyzacja sprawna, parowania brak.
Mam 190cm, jedyny minus to delikatnie zbyt wysoka pozycja za kierownicą przy moim wzroście. Plusem i to trzeba zaznaczyć bardzo wyraznie jest przestrzeń dla WSZYSTKICH. Audi A4 (bez komentarza auto dla krasnali po amputacji nóg) BMW e46 rownież nie rozpieszcza pod tym względem. Mercedes już daje jakieś pole manewru jednak Lybra kasuje konkurentów w tym temacie
Może nie jest to Lexus LS ale jest naprawdę bardzo dobrze (zwłaszcza porównując do 1.9TDI grupy VW)
Jak wszędzie, niektóre części tanie , niektóre drogie. Generalnie standard.
Tutaj MAX. Za ok 10 Tys otrzymujemy auto bardzo bogato wyposażone, wyposażone w jedne z najlepszych na rynku diesli JTD. Niebanalna stylistyka to kolejny plus, chyba że ktoś woli poruszać się kolejnym szarym niewzbudzającym emocji jajkiem (Golfy, Focusy itp itd)
Jak narazie nie mam nic do napisania. Po standardowej wymianie filtrów, oleju i rozrządu po kupnie, teraz ciesze się jazdą
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 150KM 110kW [l/100km]