Ocena kierowcy - Lancia Thema I Sedan

Amadeo12@wp.pl, 21 lat temu
Silnik 2.0 i.e. 16V Turbo 177KM 130kW
Rok produkcji 1992
Lancia Thema I Sedan 2.0 i.e. 16V Turbo 177KM 130kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Bardzo duze, bardzo wygodne auto z aspiracjami sportowymi za bardzo male pieniadze. Nadal, po mimo uplywu lat, dosc prestizowe. Jazda daje sporo radosci. Szczegolnie polecam roczniki 93 i 94 w wersji 2.0 16V Turbo (205KM). Auto idealne na dlugie trasy. Eksploatacja troche kosztuje (wysokie zuzycie paliwa). Kradliwosc praktycznie zerowa. Niechetnie zatrzymywany do kontroli przez patrole, co IMO stanowi powazna zalete :-))
Zupelnie przyzwoicie, troche cienko ponizej 3 tys. obrotow potem to juz rakieta.
Nic nie mozna zazucic, moze troche za duzy skok
Ogolnie moze byc, dla mnie zdecydowanie za twarde, nie nadaje sie na polskie drogi, szczegolnie miejskie.
Bardzo dobrze, troche za duze martwe pole po stronie kierowcy.
Wszystko na swoim miejscu. Auto w starym dobrym stylu, bez wynalazkow naćpanego desinera
Ogolnie bardzo dobrze, wydajny klimatronik. Dosc ciekawe rozwiazanie sterowania nawiewami za pomoca silniczkow elektrycznych, ktore lubia czasami padac.
Extra, mam 190 cm wzrostu i jest bardzo luzno i wygodnie za kierownica jak i z tylu po odsunieciu foteli do tylu.
Raczej ok, troche slychac silnik ale ja to lubie.
Zuzycie srednie realne miasto 13 l/100 trasa 8/100. Mozna zejsc w miescie do 10 litrow ale kto by tak jezdzil 165 konnym autem ? Ceny napraw w normie, sporo czesci w tanich zamiennikach np od Fiata Cromy
Za takie pieniadze (12-16 tys PLN) z takim wypasem nie znajdzie sie nic.
Ogolnie OK, zdazaja sie awarie elektryki szyb i lusterek (wadliwe przelaczniki)
Jesli silnik dobrze utrzymany to OK Najgorze sa rzadowki, czesto zajezdzone. Najpowazniejsza awaria to uszkodzenie ukladu ABS - uszkodzenie kabli polaczeniowych
Lancia Thema I Sedan