Ocena kierowcy - Lancia Zeta

Silnik 2.1 TD 109KM 80kW
Rok produkcji 1997
Lancia Zeta 2.1 TD 109KM 80kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Bez komentarza
Jak na spory przebieg (chociaż przy tym dieslu ciężko określić co to znaczy "duży przebieg") silnik pracuje bardzo kulturalnie, szczególnie jak się rozgrzeje. Nie wykorzystuję pełnej mocy ze względu na spore spalanie (8-10 l/100km), poza tym jeszcze dobrze nie wyczułem auto, bo użytkuję go dopiero drugi miesiąc. Ale jak trzeba "depnąć" to się nieźle zbiera.
W zasadzie tutaj mam najwięcej zastrzeżeń. Skrzynia pracuje ciężko, są problemy z jedynką i dwójką. Poza tym przy włączaniu czwórki słychać za każdym razem zgrzyt.
Bez komentarza
Rewelacja. Moja żona trochę się obawiała tego kolosa, ale po kilku jazdach się przekonała. Niestety dobra widoczność przekłada się na bardzo mocne nagrzewanie się wnętrza, ale nie to chodzi w tym punkcie oceny, zatem, ocena najwyższa. Zwłaszcza, że mój 1.5 roczny syn jest zachwycony, że wszystko widzi podczas jazdy.
Super ! Duże wygodne auto, nie trzeba się zatrzymywać, aby zrobić coś przy dziecku na fotelu w środkowym rzędzie. Wysokość auta, przesuwne tylne drzwi, obrotowe przednie fotele, itp - rewelacja
Bez komentarza
Ogólnie wygodnie, ale fotel kierowcy mógłby być wygodniejszy, ale to raczej wynika z wielu kilometrów przejehanych innymi samochodami (SEAT Ibiza Sport, SEAT Leon)
Jest OK, pod warunkiem, że nie przekracza się prędkości 100 km/h.
Z jednej strony dobrze, jak na sporą masę auta. Z drugiej strony srednio - bo często użytkuję auto w mieście. Ogólnie dobrze - bo to diesel.
Udało mi się kupić auto za niezłą cenę, zatem w tym przypadku jak najbardziej OK.
Spor drobnych usterek. Głównie elektryka. Poza tym auto po konkretnym dzwonie, zatem część usterek wynika z nienajlepszego poskładania.
Na razie dobrze - ale samochód użytkuję dopiero drugi miesiąc.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 109KM 80kW [l/100km]

9,1