Ocena kierowcy - Land Rover Range Rover II

Waldek, 11 lat temu
Rok produkcji 2000
Land Rover Range Rover II 4.6 218KM 160kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Mega wygląd. Tylko tyle.
Silnik : Przegrzewanie się bloku.
Układ elektryczny : awarie immobilajzera
Zawieszenie : blokady eas.
To auto musiało być kiedyś genialne. Dzisiaj jest piękne, majestatyczne. Czytając inne posty powiem tak: jest naprawdę urzekające, ale kiedy wyjeżdżamy nim w sobotę na trasę, lekki teren. W innym przypadku trzeba liczyć się z ze sporymi wydatkami. Jasne, jak się kupi auto za 20, można wpakować jakieś 10-15 i powinno grać, ale jeżdżąc rocznie min. 50 tys km, musimy liczyć się po roku dwóch z poważną regeneracją silnika. To auto nie jest już na co dzień. Podkreślam, auto jest doprawdy majestatyczne. Wjeżdżanie na skrzyżowaniach jest łatwe, nikt nie protestuje jak się wciska taki kolos. Ale podniecanie się P38 w stosunku do jego codziennych przypadłości to masochizm. Kierowcy pozdrawiający się w p38 to fakt. Miłe uczucie. Ale dzisiaj wiem, co kryje się za tym gestem, To tak jak weterani z wojny, którzy siedzieli razem w okopach. jedli łajno, przesiąknięci deszcze, który padał od miesiąca. To właśnie to uczucie. Sprzedałem go i dzisiaj, jak zobaczę p38 również macham do kierowcy i myślę sobie, człowieku, trzymam za Ciebie kciuki. Jeśli koniecznie chcesz (tak jak ja...) kup jednak wersję 2, 5 dse (silnik bmw tds, ma swoje problemy, ale jednak nie aż takie jak V8, diesel potrafi palić 14-15 l)lub wersję 4.0 a najlepiej, jak kupicie Jeepa lub toyotę, albo - weźcie kredyt i kupcie coś nowszego.
Słaby. MOże to kwestia wieku i LPG, które - choć bardziej ekonomiczne - daje słabiutkie osiągi. Silnik V8 mógłby dac więcej, cóż auto jest cięzki. Mimmo, że w tym roczniku rzadko występowały pęknięcia bloku, jest takie prawdopodobieństwo, szczególnie przy przegrzaniu silnika, o co łatwo.
Trwała, chyba ZF. Jeśli padnie, dość kosztowne naprawy. Płynie zmienia biegi, nie szarpie, wszystko OK.
bardzo dobrze się jeżdzi, zawieszenie pneumatyczne wcale nie jest awaryjne, jednak jego osprzęt tak, wariuje komputer, eas się zacina, trzeba jechać na odbojach do serwisu (maks 55 km/h) aby odblokować. Kiedy zużyją się elemtny przedniego zawieszenia auto nie chce się trzymać drogi.
Świetnie, wielkie auto, wielkie szyby.
Wszystko na swoim miejscu.
Występują awarie klimatyzacji, poważne i mniej poważne, ale zawsze. U mnie działała tylko w wersji auto.
OK, choć jeśli chodzi o wnętrze z tyłu, wcale nie jest to kareta. Ale poprawnie, a nawet dobrze z przodu.
Poprawnie.
18-22 lpg. Benzyna trochę mniej.
Części są dość tanie, oczywiście, zdarzają się drogie podzespoły, jak np. kompresor za 2 tys.
To auto nie jest złe, ale ma już okres bezawaryjności za sobą. MOże paść wszystko, blokuje się immo - trzeba podpiąć pod komputer, a najlepszym razie przepchnąc auto spoza zasięgu np. czujki w drzwiach automatycznych na stacji. Generalnie w aucie wariuje elektronika.
Mi padł przepływomierz, znikał płyn chłodniczy co mogło być objawem poważnej wymiany uszczelki i planowania głowic. W okresie kilku miesięcy wydałem ok. 3000 zł. Aby wszystko było poprawnie, potrzeba jeszcze 3-5 i nowej instalacji gazowej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.6 218KM 160kW [l/100km]

19,6