Ocena kierowcy - Lexus CT Hatchback 5d

LP, ponad rok temu
Silnik 200h 136KM 100kW
Rok produkcji 2011
Lexus CT Hatchback 5d 200h 136KM 100kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : A w zasadzie połączenie dwóch silników. Najniższe uzyskane zużycie paliwa z pełnego zbiornika to 3.7/100km, najwyższe nigdy nie przekroczyło 6l/100km. Średnio od dnia zakupu jestem poniżej 5l/100km.
Kupowałem ponad dwa lata temu jako używane, 10 letnie, z przebiegiem 100kkm, z obawami o baterię, o CVT, oczytałem się głupot od tych co nigdy takim autem nie jeździli, z opinią postanowiłem poczekać przynajmniej te dwa lata, żeby dać jakiś realny obraz samochodu.
Bez zastrzeżeń, zmiana oleju co 10kkm, bez dolewek "pomiędzy", niezależnie od tego jak duży mróz auto odpala i jedzie, czasami bezszelestnie jak to w hybrydzie. Jednostka pancerna 1,8 na łańcuchu nie łańcuszku. Należy pamiętać, aby co 120kkm dać do czyszczenia układ EGR/dolot gdyż silniki te pracują często nie dogrzane z racji hybrydy i osadza się nagar. Koszt demontażu i montażu na nowych uszczelkach z myciem tych elementów w wannie ultradźwiękowej zamyka się w mojej okolicy w 700zł. Tyle zapłaciłem i po otrzymanej fotorelacji z tego jak te elementy wyglądały przed i po jestem naprawdę zadowolony. Na kolejne 120kkm spokój.
Nie jest to skrzynia biegów dla nieopierzonego 18 latka, ogólnie nie jest to auto dla kogoś kto chce palić laczki i być królem każdej prostej. Skrzynia działa tak jak ma działać, zmiana oleju/płynu banalnie prosta, jak w każdym manualu, żadnych dynamicznych potrzeb, korek spustowy i kontrolny i da się to zrobić w 10 minut. Koszty też niskie, 280zł/4 zamyka temat raz na 100kkm na pewno wystarczy.
Dość twardo, ale nie z przesadą, dzięki bateriom z tyłu fajnie rozłożona masa pojazdu, na zakrętach fajny gokart i naprawdę ciężko sprowokować go do uciekania przodu, czy nadsterowności, może jakiś szympans by nie miał z tym problemu, ale ja mając 40 parę lat i wydaje mi się dobre doświadczenie za kółkiem nie potrafię zrobić tak dużej głupoty której CT by nie zaakceptował, jeździ jak po sznurku.
Mój egzemplarz został sprowadzony z Włoch, brak korozji tak u góry jak i od spodu. Nawet nie czuję potrzeby go konserwować, nic się nie dzieje. Być może (nadwozie) to też zasługa perłowego lakieru który jest wiadomo twardszy i ma więcej warstw. Ponadto odporny na zarysowania, po latach auto nadal lśni i wygląda bardzo rześko.
Bez zastrzeżeń, kamera cofania do tyłu pozwala bezpiecznie wyjeżdżać z każdego miejsca parkingowego, do tego czujniki parkowania przód tył.
Każda funkcja, a tym samochodzie jest ich sporo ma swój odrębny przycisk, naprawdę to jest wzór motoryzacji, a nie jakiś tablet z poukrywanymi funkcjami w menu. Na początku wydawało mi się, że trochę jak w Boeingu i że za dużo tego dookoła, ale jak się człowiek przyzwyczai to naprawdę miło korzystać z tego auta za pomocą tej właśnie ergonomii.
Brak zastrzeżeń.
Z tyłu osoby powyżej 1.80 cm będą odczuwały dyskomfort, dla rodzin 2+2 jak najbardziej auto spełniające jakieś tam niezbędne minimum.
Brak zastrzeżeń.
Porównując jedną głupią awarię nowoczesnego diesla, dwumasa czy wtrysk, to tu w Lexusie mamy ogarnięty cały wymagany serwis na 100kkm. Koszty ponadnormatywne nie występują. Z nieplanowanych "usterek" w ciągu dwóch lat i 20kkm miałem jedną - żarówkę podświetlenia tablicy rejestracyjnej i tyle.
Auto nie jest tanie w zakupie, ale jest bardzo tanie w eksploatacji. Można zrobić odwrotnie kupując jakieś nastoletnie BMW, każdy robi jak uważa, przerobiłem kilka marek w swoim życiu i Lex CT moim zdaniem wart każdej zł. Kupiłbym ponownie.
NIc, zero.
NIc, zero.