Ocena kierowcy - Lexus GS I

Marcin, 12 lat temu
Silnik 3.0Q 212KM 156kW
Rok produkcji 1993
Lexus GS I 3.0Q 212KM 156kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wcześniej jezdziłem różnymi autami głownie bmw troche mercedesami hondami audi i czymś tam jeszcze, ale po pierwszej jeździe tym autem żadno z tamtych wymienionych nie zaskoczyło mnie wygodą komfortem, tym autem sie płynie.
naprawde super auto niepowtarzalne i ponad czasowe mimo 3 lat nie znudzilo mi sie i chętnie pojeżdże nim dużo dłużej
co tu dużo mówić wkońcu to 2jz bezawaryjny pieknie pracuje i jak na taką mase samochodu dobrze sobie radzi
lepszym automatej jeszcze nie jezdziłem pracuje super i zawsze robi to co chce kierowca zmienia biegi nieodczuwalnie
bajka auto bardzo miękkie idelne na polskie drogi jeszcze sie nie zdażylo żebym zwalniał przed przejazdem kolejowym czy progiem zwalniającym śmiało można porywnywać z mercedesem klasy s
do przodu super choc troche ciężko maske wyczuć lusterka mogły by być większe ale za to są ładne:), do tyłu super nie mam czujników parkowania a centymetr przed ścianą potrafie stanąć
wszystko jest tam gdzie powinno być deska bardzo ładna dobrze zaplanowana i ładna
szybko leci ciepełko nawet przy minus -30 stopniach po przejechaniu 2 km w aucie można sie smiało rozbierać
hm no powiem tak miejsca z przodu nie brakuje na fotelu można leżeć jak w domu na na kanapie przed tv:) troche tylko mało miejsca nad glową mam 186cm i fotel na samym dole ustawiony ale nienarzekam naprawde jest pięknie niewiem jak z tyłu bo tam tylko siedziałem a nie jechałem ale z tego co mowili pasażerowie to czuli sie jak królowa brytyjska
silnik tak zaczyna być lekko słychać powyżej 2500 obrotów ale głośniej jest dopiero po 5000 ale dźwięk silnika jest piękny i wniczym nie przeszkadza jego pomruk:)
no to najwiekszy minus tego auta ale 3litry i masa blisko 2tony musi swoje spalic mimo to nie ma tragedi i kocham to auto jak żadne inne:) mam gaz sekwencyjny spalanie kształtuje sie w granicach: trasa 10-13l gazu tyle samo też benzyny no moze 0,5l mniej przy prędkosciach 100-140 (drogi ekspresowe i autostrady jade na tempomacie a na pozostalych podobne prędkości ale nieraz lubie użyć kick down i nie patrze jak daleko jest auto z przeciwka wiem ze zdąże:) ) miasto wychodzi mi 14-18 gazu musze przypomniec ze nie mam lekkiej nogi:)zdażylo sie nawet 20 ale to kick down prawie caly czas w użyciu:).
auto naprawde dobre i dopracowane a cena zakupu śmieszna
auto sie niepsuje jeśli chodzi o częsci są ogólnie dostępne tylko trzeba poczekać pare godzin góra 1 dzień aż przywiozą czasem zdaży sie od ręki ceny częsci są tańsze nawet niż do vw pasek rozrządu i napinacz 240zl np klocki 33zł mnie kosztowały na 2 koła tarcze hamulcowe 128zł za 2:) więcej częsci do tego auta sie niekupuje:)
raz wydmuchało mi uszczelke pod głowicą wina długoletnia jazda na gazie koszt uszczelki 220zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0Q 212KM 156kW [l/100km]

12,2