Lista ocen Lexus GS III 3.0 300 249KM 183kW 2004-2011 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Jeśli decydujesz się na Lexusa to raczej jesteś przygotowany na wyższe ceny części eksploatacyjnych :) Mówię tylko o częściach eksploatacyjnych, bo jeśli nie katujesz auta to nic innego w nim nie wymienisz :) Jeśli chodzi o spalanie to średnie a Hondzie miałem 10,3L/100km, a w Lexusie wychodzi mi 9,6L/100km na takich samych trasach. Bierze się to z tego, że wielkość, komfort oraz automatyczna skrzynia baardzo mnie rozleniwiła :). Już nie mam...
~zico
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Nie bywale ekonomiczny samochód ,trzeba się naprawdę starać żeby po polskich drogach przy prędkości około 160 przekroczyć 9l z wyprzedzaniem,a schodzi bez problemu poniżej 7 jak jedziemy spokojnie! Jak na 3l silnik to rewelacja,w mieście za 300zł bo więcej nie wejdzie do baku 500-550km i koło 10 spalanie.Zimą przy krótkich dystansach ok 12l przy normalnej jezdzie,to passat 1.9tdi 130 palił koło 10...!
~Bow
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Najmniej spalił mi kiedy jechałem nocą we mgle. Wtedy spalał około 7,5 l na 100 km. Normalnie pali 8,8 - 9,0 l/100 km. A najwięcej mi spalił kiedy jechałem bardzo szybko i wciąż wyprzedzałem na pełnym gazie wtedy wyszło 10,9l/100 km. Jacyś ludzie piszą o zużyciu z sufitu. Moim zdaniem jadąc łagodnie z prędkością około 120 km można spokojnie zmieścić się w 8 litrach.
~2ro
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Pali tyle, ile 2,5l e39 więc spalanie jest na przyzwoitym poziomie, choć najwięcej mi spalił 20l w mieście, ale to tylko raz. Ceny części nie są niskie, ale tez nie ma tragedii, raczej porównywalnie z e39, choć nie wszystko. Większym zmartwieniem jest dostępność części i zalecam kupować oryginały w Toyocie lub Lexusie.
~alek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Zuzycie paliwa jak na taki silnik rewelacja.Jezdzę głównie na trasie i dlatego jest nie duże ale w tych samych warunkach mój RX300 pali 3-4 litry więcej.Przeglądy drogie niestety ale napraw nie ma. To był powód dla którego zamieniłem A6 na Lexusa. To auto się nie psuje.Zadnych turbin wtryskiwaczy ,filtrów pdf itd.Ocena 4plus
~LEX
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Na trasie przy spokojnej zimowej jeździe auto potrafi spalić czasem nawet mniej niż 8 litrów co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Jednak jeżdżąc normalnie tak jak powinno się jeździć takim autem trasa w granicach 9 litrów może lekko ponad. Miasto w zimie krótkie odcinki lub też częste jeżdzenie z gazem w podłodze nawet 20 litrów.
~Stepek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Jak na taki motor spalanie ok. Gorzej w zimie w miescie przy okolo 0 do -5 st. bo pali duzo, nawet do 15l. W lecie średnie 9,0 - max 10l. Zakup przednich wahaczy lewy i prawy w toyocie 1500zł.
~Wojtas
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Odkad mam podtlenek Prinsa to moja stopa nagle przybrala na wadze. Tym autem nie da sie po prostu jezdzic wolno. Komfort i wyciszenie naprawde zdaja egzamin a przy tym nie czuc wielkosci i wagi tej limuzyny.
~miś
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Jak na spory silnik nie jest źle. Nie ma co jednak oczekiwać cudów. Przy jeździe tylko po mieście w korku ciężko zejść poniżej 13 l. W trasie rewelacja.
~morty
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Trzeba umieć szukać części i trochę pokombinować, wtedy serwis okazuje się być na poziomie cen w skodzie octavii.