Lista ocen Lexus GS III 3.0 300 249KM 183kW 2004-2011 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Cudowny silnik. Bardzo elastyczny, ładnie brzmi i chętnie pcha auto do przodu. Czytałem o problemach z nadmiernym zużyciem oleju w tych rocznikach, ale mnie to na szczęście ominęło, choć auto ma dopiero 87 000 km przebiegu, więc może wszystko przede mną ;-)
~kris19c
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Brzmienie piękne. Osiągi fantastyczne. Reakcja na gaz w trybie sport spontaniczna i wciskająca w fotel. Przy wyprzedzaniu auto wyskakuje jak z procy. 7,6s do 100! Silnik praktycznie bezobsługowy. Nie ma poco tam zaglądać. Nic się nie dzieje, oleju nie ubywa.
~LEX
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Jak na silnik 3 litrowy w dość ciężkim aucie jest naprawdę ok silnik pracuje harmonijnie i naprawdę cicho. Co do elastyczności każdy człowiek kochający samochody chciałby mieć 500koni ale w tym aucie na nasze drogi te 249 w zupełności narazie wystarczy.
~Bow
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Silnik 3,0 benzyna. 249 KM i jak na moje potrzeby w zupełności wystarczy. Silnik moim zdaniem jest najlepszym silnikiem jaki udało się zbudować Japończykom. Łańcuch rozrządu, bezobsługowy, bezproblemowy i na dodatek ekonomiczny, cichy, niezawodny.
~alek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Kultura pracy wzorowa.Potrzebuje trochę obrotów by pokazać dynamikę.Audi A6 miało lepsze depnięcie-550Nm po tuningu.Wyciszenie Lexusa o ile mozna porównać z dieslem A6 jest wręcz fenomenalne. Nigdy więcej diesli.
~miś
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Kultura pracy rewelacyjna, elastyczność w zupełności zadowalająca. 250 koni wystarczy do sprawnego poruszania się. Nie jest to samochód wyścigowy, ale bez problemu można pojechać dużo szybciej niż większość użytkowników drogi.
~Hołek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Silnik szybko wchodzi w obroty. Wystarczajaca moc 249KM aby podróżować płynnie do 200 km/h. Przyśpiesza w ok. 7 sek. do 100km to jak na ta masę auta wynik całkiem przyzwoity. Silnik pracuje cichutko, praktycznie go nie słychać.
~tomasz_jankowski3
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Cichy, pracuje aksamitnie. Zaraz po zakupie zaobserwowałem nieduże , ale jednak, zużycie oleju. Podobno to charakterystyczne dla 3,0. Mechanik w serwisie polecił zmienić olej na nieco gęstszy - teraz bez uwag.
~Radek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Silnik bardzo harmonijnie rozwija moc. Kiedy potrzebujesz potrafi bardzo szybko wystrzelić spod świateł lub szybko kogoś wyprzedzić. Jak na tą pojemność spalanie jest wręcz zdumiewająco niskie.
~2ro
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Wszystko przy moim przebiegu pracuje sprawnie i gładko, ale nie ma co ukrywać - silnik ma wady konstrukcyjne, które wychodzą wraz z przebiegiem.