Lista ocen Lexus GS III 3.0 300 249KM 183kW 2004-2011 (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Moje pierwsze auto z automatem i od razu się z nim zakochałem :) Bardzo szybko zmienia biegi i dobrze dobiera je do stopnia wciśnięcia pedału gazu w danym momencie. W przypadku wciśnięcia gazu do podłogi włącza się "kick down", skrzynia zrzuca kilka biegów, a auto, przy wspaniałym dzwięku V6 ciśnie do przodu. Szukałęm również Hondy Legend 3,5L w podobnym roczniku, ale pomimo 50 koni więcej, ospała skrzynia spowodowała, że osiągi obu...
~miś
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
No cóż nie jest to konstrukcja dwusprzęgłowa, więc zmiana biegów nie odbywa się błyskawicznie. Według mnie wystarczająco szybko i bardzo płynnie. Przydałby się się przycisk sport na kierownicy a nie schowany w panelu środkowym. Po przełączeniu zdecydowanie szybciej redukuje.
~Bow
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Działa płynnie i bez problemów. Mam jednak pewne zastrzeżenia a mianowicie podczas łagodnej jazdy na trasie podczas odejmowania gazu odczuwam delikatne drżenie. Podczas jazdy mniej ekonomicznej takie drżenie nie pojawia się. Ale skrzynia jak i silnik to majstersztyk.
~LEX
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Automatyczna z możliwością sekwencyjnej zmiany biegów. Przełącza biegi bez jakichkolwiek drgań, szarpnięć itd. Jedyna rzecz jaką od niej bym wymagał to szybsze działanie przy nagłym wciśnięciu pedału gazu do końca tzn kick downie poza tym bez zarzutu.
~2ro
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Skrzynia chodzi gładko i płynnie. Przy kick downie jest lekki lag i dopiero po chwili samochód reaguje na wciśnięcie gazu w podłogę, ale jak już zareaguje to to czuć.
~kris19c
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Świetna skrzynia, szybka i przełączająca bez szarpnięć. Możliwość zmiany ręcznej przełożeń, ale zupełnie nie potrzebne. Nie po to mam automat, żeby zmieniać ręcznie.
~Stepek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Skrzynia rewelacja. Szybko zmienia biegi i płynnie, nie szarpie. Przy wciśnięciu pedału gazu do deski to szybko reaguje i redukuje nawet 3 biegi
~Wojtas
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Ocena nizsza dlatego, ze poprzedni wlasciciel nie zmienil nigdy oleju w skrzyni ale jak na ten przebieg to i tak dobrze pracuje z tak przepalonym olejem.
~alek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Bmw 530d było swietne ,A6 skrzynia chyba odrobinę płynniejsza ale Gs jest na najwyzszym poziomie.Nie czuć zmiany biegów kompletnie.Płynnie i cicho.
~Hołek
Sedan 3.0 300 249KM 183kW
Skrzynia przełącza się dosyć płynnie chociaż czasami mam wrażenie, że czuje się skoki takie jak mialy auta 15 lat temu. Ale to może tylko wrażenie?