Ocena kierowcy - Lexus IS I Sedan

Aj, 9 lat temu
Rok produkcji 2000
Lexus IS I Sedan 2.0 155KM 114kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Cewki zapłonowe - Orginalne kosztują krocie, zamienniki w miarę ok.
Jak napisałem w cena/jakość - Lepszego auta w tej cenie nie znalazłem. Jeśli ktoś takie znalazł proszę poinformujcie mnie :) Będąc świadom spalania, polecam to auto każdemu, ponieważ Lexus jest gwarancją solidności oraz bezawaryjności. A przy tym autem jeździ się na prawdę świetnie (napęd na tył) oraz wygląda super. Polecam każdemu szukającemu świetnego sedana w przystępnej cenie.
Silnik bardzo mało awaryjny, i przyjemny w pracy. Rzędowa szóstka ma charakterystyczny świst. Jazda naprawdę sprawia wielką frajdę. Silnik lubi się wkręcać na wyższe obroty. Od ~4500 obrotów dostaje drugie życie i dodatkowego kopa.
Biegów jest 6 przez co na każdą prędkość znajdzie się optymalny. Skrzynia czasami potrafi przyhaczyć, jednak zwykle odbiega się to bardzo płynnie. Manual o wiele lepszy niż automat.
Mimo napędu na tył, zimą jazda jest bardzo przyjemna. Systemy kontroli trakcji, esp oraz "Snow" dostępny w Lexusach robią kawał dobrej roboty. Dodatkową zaletą jest to że trakcję można wyłączyć, dzięki czemu można poszaleć :)
Widoczność z przodu bardzo dobra, siedzi się dość wysoko (jak na takie auto), na boki również jest ok. Z tyłu widoczność jest przyzwoita, ale można dorwać auto z czujnikami parkowania.
Miejsca z przodu jest wystarczająco dużo. Fotele podgrzewane i regulowane elektronicznie (kierowcy). Dodatkowo wykonane z skóry i alcantary - mega wygodne. Miejsca z tyłu w sam raz dla osób do ~185cm. Bagażnik nie jest może imponujący, dodatkowo przestrzeń pomniejszają zawiasy klapy bagażnika. Ale jak na takie auto jest wystarczający. Tylny rząd siedzeń nie składa się, a jest dostępny jedynie tunel na narty. Wadą może być jedynie kierownica regulowana w jednej płaszczyźnie.
Podgrzewane lusterka oraz tylna szyba. Automatyczna klimatyzacja oraz podgrzewane fotele przednie. Auto klasy premium i na tamte czasy jest wszystko co być powinno.
Dla mnie (192cm) z przodu miejsca jest wystarczająco. Z tyłu komfortowo siedzieć mogą osoby do ~185cm, więc jak najbardziej w porządku.
Zaskakująco dobre. Na postoju auta praktycznie nie słychać. Przy przyspieszaniu słychać świst ale jest to raczej przyjemny dźwięk rzędowej szóstki.
Największy koszt to paliwo. Przez pół roku użytkowania wymiany potrzebowała tylko cewka zapłonowa ~180zł za zamiennik + robocizna. Po za tym bez żadnych dodatkowych kosztów.
W tej cenie nic lepszego nie ma. Mój wybór poprzedziłem ponad pół rocznym szukaniem i analizowaniem rynku samochodów używanych. Obejrzałem setki samochodów w ogłoszeniach i dziesiątki osobiście. Wybór padł na Lexusa, i nie zawiodłem się. Oprócz spalania nie ma praktycznie wad.
Przez pół roku od zakupu z takim przebiegiem jak na razie żadnych drobnych usterek.
Z poważnych usterek przypadła mi wymiana cewki zapłonowej. Wlałem mu 98 zamiast 95 (chciałem zobaczyć czy będzie różnica). Koszt 180zł za zamiennik + robocizna. Nie ma tragedii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 155KM 114kW [l/100km]

11,7