Ocena kierowcy - Lexus IS I Sedan

Posiadacz11, 6 lat temu
Rok produkcji 1999
Lexus IS I Sedan 2.0 155KM 114kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd na pewno ponadczasowy, zdecydowanie przebija konkurencje z tamtego okresu.
Układ hamulcowy : Bardzo skuteczne hamulce, które jednak potrafią sprawić trochę problemów.
Przeniesienie napędu : Praca skrzyni biegów jest denerwująca.
Silnik : Cewki zapłonowe są bardzo drogie
Auto jest w porządku, jednakże mit o bezawaryjności Lexusa jest mocno przesadzony. Auto ma swoje wady (i to nie takie błache)
Dźwięk w porządku, wysoka kultura pracy. Jednak stosunek osiągów do spalania wypada bardzo mizernie. Sama konstrukcja pancerna (poza aparatem zapłonowym czyli cewkami, bardzo drogie)
Skrzynia biegów ma dość agresywnie dobrane przełożenia, co pozwala wykrzesać co nieco z mało dynamicznego silnika. Jednakże jej kultura pracy, huczenie czy problem z wbiciem niektórych biegów (zgrzyty), stwarza wrażenie że jest wykonana z papieru. Problem dotyczy niemalże każdego Lexusa z manualną skrzynią, polecam jej sie dobrze przyglądnąć przed kupnem. Oczywiście huczące łożysko nie dyskwalifikuje auta, bo problem jest nagminny.
Brak zastrzeżeń, auto prowadzi się bardzo pewnie. Jak ktoś chce "zarzucić tyłkiem" to może to zrobić w przewidywalny sposób. Zawieszenie nawet trwałe, wymiana to raczej zwykła eksploatacja (miła odmiana od na przykład Passata B5).
Jest w porządku, nie ma się do czego przyczepić.
Wszystko jest pod ręką, jednak ja jakoś nie mogłem do końca dogadać się z autem. Ale może to tylko moja opinia?
W porządku, jednak słabiej od niemieckiej konkurencji.
Wystawiam najwyższą ocenę, mimo iż w śodku nie ma za dużo miejsca. Dlaczego? Dlatego, że nie jest to auto dla dużej rodziny i każdy z kupujących powinien się z tym liczyć.
Silnik wytłumiony bardzo dobrze, dźwięki dochodzą raczej z opon czy szumu wiatru
Tanio nie jest, ale kupując taki samochód trzeba się z tym liczyć. Cewka oryginalna to koszt rzędu 750zł. Spalanie? Tutaj wiele zależy od naszego stylu jazdy, do ekonomicznych auto nie należy i opowieści w stylu 9-10 litrów w mieście można włożyć między bajki. Ekonomiczną jazdę utrudia skrzynia z krótkimi przełożeniami.
Za tę cenę czegoś mi jednak zabrakło w tym samochodzie. Może po prostu nie czuję tego japońskiego ducha i jednak pozostanę przy niemieckich autach. Drugiego IS raczej nie kupię.
Psują się wyżej wymienione rzeczy, cewki, łożyska w skrzyni, elementy zawieszenia et cetera. Warto zwrócić uwagę, że auto ma jak każdy japończyk cienką blachę i lakier! Zmieniarkę CD pominę milczeniem.
Auto nie unieruchomi Cię w trasie, jeśli o nie zadbasz.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 155KM 114kW [l/100km]

10,5