Ocena kierowcy - Lexus IS I Sedan

Lexus IS I Sedan 2.0 155KM 114kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : RWD + TORSEN piękna sprawa
Silnik : Aksamitna praca
Układ hamulcowy : bardzo dobre hamulce ABS+EBD
Karoseria : korozja progów
Układ elektryczny : padające zmieniarki CD
Świetny samochód,choć nie pozbawiony pewnych bolączek związanych z słusznym już wiekiem tego modelu.Wysoka jakość wykończenia,materiałów,niezwykła wygoda i gładkość pracy silnika i napędu.
Silnik ma piękny dźwięk,pracuje bardzo gładko jak na rzędową szóstkę przystało,konstrukcja jest prosta i solidna.Dosyć elastyczny,chociaż niektórzy uważają ,że budzi sie od 4000 obr/min ,ale to zależy od przełożenia,ja miałem najkrótszy dyfer z przełożeniem 4,3 i był całkiem elastyczny,od 2500 obr/min już dobrze ciągnął, jednak czasami brakowało trochę lepszej reakcji na gaz,ale to wina programowania elektronicznej przepustnicy ,która została zestrojona bardziej w kierunku gładkości i komfortu.
Skrzynia bardzo fajna w obsłudze,dźwignia chodzi z przyjemnym oporem i klikaniem,bardzo precyzyjnie,jednak zdarzały się zgrzyty,taka ich natura.Po dłuższym czasie użytkowania auta nie przeszkadza.Jak się ją dobrze wyczuje to można uniknąć zgrzytów.
Zawieszenie wielowahaczowe przód i tył,bardzo dobra przyczepność,w serii bardzo wygodne ale jak dla mnie za bardzo bujało,dlatego zamontowałem gwintowane.Napęd ze szperą Torsen bo miałem wersję Sport,bardzo fajnie latał bokiem.
Piękna,ponadczasowa sylwetka klasycznego tylnonapędowego sedana,krótki zwis przedni,przednie koła mocno wysunięte do przodu,jeżeli chodzi o blachę to ten model ma problemy z korozją progów.Trzeba jej szukać na tylnych końcówkach progów.
Widoczność ogólnie dobra,jedynie z tyłu mało widać przez wysoką linię tylnej klapy.
Wszystko pod ręką.
Klima ok,miałem problem z grzaniem,ale płukanie nagrzewnicy pomogło.
Niektórzy mówią,że ciasno,ja jeździłem głownie sam i dla mnie było w sam raz :D Jak zdarzali się pasażerowie z tyłu to też nie narzekali.To nie jest auto rodzinne.
Jest bardzo cicho,na początku nie słyszałem silnika,później mój słuch się wyczulił.
Części troche droższe od innych przeciętnych aut,ale mój się nie psuł na szczęście,elementy eksploatacyjne takie jak hamulce,filtry itp. są łatwo dostępne,ale grubsze sprawy typu wydech są ciężko dostępne i drogie,kompletny wydech w zamienniku 5000zł a jakość tego zamiennika taka sobie. Zardzewiały mi tylne tarcze kotwiczne,w ASO nawet nie pytałem o cenę,znalazłem w USA za 200 USD za sztukę.
Teraz można kupić IS200 za 10-20 tyś. zł Jakość bardzo dobra jak za tą cenę.
Trzeba zwrócić uwagę na przednie zaciski,lubią się zapiekać prowadnice. Zmieniarki płyt CD często szaleją.
Żadnych poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 155KM 114kW [l/100km]