Ocena kierowcy - Lexus IS III Sedan Facelifting

TG, 5 lat temu
Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2017
Lexus IS III Sedan Facelifting 200t 245KM 180kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie za miękkie, nie za twarde. Idealnie zaprojektowane, Stabilne trzyma auta w drodze i na zakrętach, a przy tym komfort.
Silnik : Dobre osiągi, cicha praca. Przydatne zmienne tryby jazdy. Odpowiednia moc.
Przeniesienie napędu : Skrzynia pracuje bardzo płynnie i cicho.
Panowie kapelusze z głów. Auto jest bardzo komfortowe i z osiągami. W cenie promocyjnej absolutnie bezkonkurencyjne. Odwiedziłem wiele salonów różnych marek (m.in. Mercedesa) a Lexus był ostatni w kolejce. Gdy się nim przejechałem nie chciałem innego. To była przepaść. To jest auto, które ma to coś. Zauroczył mnie bardzo cichy napęd, płynna i cicha skrzynia. Mimo iż benzyniak, to prowadzi się jak elektryk. Jazda tym samochodem naprawdę uzależnia i nie chce się wysiadać. Dodatkowo bardzo przyzwoity system audio Pioniera w standardzie.
Bardzo cicha praca i dobre wygłuszenie. Fajne 3 tryby pracy. Eco - idealny do korków w mieście i wycieczek przez polskie wioski. Wtedy naprawdę mało spali. Tryb Normal sprawdza się wtedy wtedy kiedy trzeba dużo wyprzedzać, a tryb Sport pozwala na odjazdowe starty spod świateł :)
Jest malutkie opóźnienie na reakcję pedału gazu w porównaniu np. ze skrzynią manualną. Ale tak przy automatach będzie. W Lexie zmniejsza się ono wraz ze zmianą trybu jazdy. Np. w trybie Sport jest praktycznie niewyczuwalne. Sprawdzałem także nowego Mercedesa pod tym kontem z tego samego segmentu i z lepszymi nawet osiągami, gdzie była skrzynia dwusprzęgłowa. Śmiało mogę powiedzieć, że nie umywa się ona nawet do skrzyni Lexusa. Była dużo głośniejsza i odbierała mi przyjemność z jazdy. Skrzynia Lexusa jest naprawdę świetna. Docenia się ją naprawdę kiedy ma się porównanie z innymi.
Czuć przyjemne dociążenie tylnych kół podczas szybszych zakrętów. Daje to poczucie stabilności i pewności w prowadzeniu. Rewelacyjna skrętność kół przednich, duży promień.
Świetny lakier. A jak będzie dalej zobaczymy. Jak ktoś dużo jeździ autostradami, to zdecydowanie rekomenduje okleić przód auta bezbarwną folią ochronną, bo inaczej szybko pojawią się odpryski.
Bardzo dobra. Świetnie sprawdza się lusterko wsteczne wewnętrzne fotochromatyczne w nocy, światła w ogóle nie rażą.
Wystarczająca. Jest oczywiście parę drobiazgów, które można by dopracować, ale da się bez nich żyć. Przydałby sie np. działający mirrorlink dzięki czemu można by włączać nawigację Google na wyświetlaczu. System multimedialny mógłby działać też nieco szybciej.
Latem super. Błyskawiczne działanie. Automatyka układu działa świetnie. Nie sprawdzałem natomiast działania w zimie.
Dla mnie idealna (tak do 185 cm wzrostu), ale jak ktoś ma 190 cm może być problem. Z tyłu jest dosyć miejsca.
Ideał.
Przy mocy 245 KM, turbo oraz 7s do setki nie ma rozczarowania. Jest naprawdę dobrze. Miasto spokojna jazda 10-11l Szaleństwa miasto 12+ (myślę że do 13-14l) Autostrada 180 km/h, klima 10,5 l Autostrada 130-140 km/h, klima, 8-9l Wioski 90-100, klima, 7-7,5l Wioski - płynnie 80-90 km, bez klimy, otwarte okna 6l
Zawsze może być taniej ;) choć i tak jest to b.dobra oferta.
Nic.
Nic.