Szukaj

Informacje o Lexus IS III Sedan Facelifting

Lata produkcji: 2016 – teraz
Segment: Klasa średnia
Debiutująca na rynku w roku 2013, najnowsza i obecnie produkowana, trzecia generacja modelu. Pierwowzorem koncepcyjnym auta był, zaprezentowany rok wcześniej prototyp Lexus LF-CC. Stylistycznie Lexus IS III jest kontynuacją designerskiej koncepcji L-Finesse, zgodnie z którą powstała m.in. poprzednia generacja IS. Pod względem wyglądu auto upodobniło się do pozostałych modeli w nowej gamie japońskiego producenta. IS III dostępny jest tak w wariancie sedan i kabriolet, jak też kombi, która to wersja nadwozia po ośmiu latach powróciła do katalogu IS. Oferowany jest również w swojej odmianie sportowej – IS F.
czytaj więcej
Powagosław

Piękne wnętrze Lexus opakował w mocno kontrowersyjne pudełko, które może być zbyt szalone i przerysowane nawet dla wszystkich przyzwyczajonych do śmiałych linii nowych aut japońskiej marki. Ten przód, światła, grill… - to piosenka z wieloma dźwiękami, ale mało w niej melodii.

~Powagosław
Luzacjusz

Dotychczas IS nie był asem. IS nie był asem w talii Lexusa i… nadal nie jest. Jest jokerem. Tak, straszliwie przekombinowanym, dziwnym, jaskrawym, wręcz prototypowym. Zanim się skrzywisz – doceń, że ten samochód w końcu ma jakiś charakter.

~Luzacjusz

Lexus IS III Sedan Facelifting – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Lexus IS III Sedan Facelifting

Liczba drzwi 4
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 10,4 m
Promień skrętu 5,2 m
Długość 4665 mm
Szerokość 1810 mm
Wysokość 1430 mm
Rozstaw osi 2800 mm
Prześwit 135 mm
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 480 l

Oceny Lexus IS III Sedan Facelifting

Liczba ocen: 5
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(80%)

Zalety

+ Silnik + Wyciszenie + Brak drobnych usterek

Wady

- Ergonomia - Skrzynia biegów - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

4,9
~krzysztof_osiński
Sedan Facelifting 200t 245KM 180kW
Lexus IS III
Auto jest fantastycznie zrobione. Nic w nim nie skrzypi ani nie trzeszczy. Zapewnia wysoki komfort bez utraty własności jezdnych. Jeśli chodzi o spalanie sprawa jest prosta. Jazda tylko w mieście (bez żadnych dojazdów spoza miasta) w trybie ECO - nie da się zejść poniżej 11,7-12 L. Przy dynamiczniejszej jeździe w mieście nawet do 15 L. Przy jeździe mieszanej można zejść do okolic 9,5 L. Na trasie przy 140 km/h spalanie 8,6 L. Najlepiej sprawdza się dla osób dojeżdżających do pracy spoza miasta. Wtedy spalanie jest w miarę normalne, użytkując tylko w mieście spalanie znacznie wzrasta.
4,8
~TG
Sedan Facelifting 200t 245KM 180kW
Lexus IS III
Panowie kapelusze z głów. Auto jest bardzo komfortowe i z osiągami. W cenie promocyjnej absolutnie bezkonkurencyjne. Odwiedziłem wiele salonów różnych marek (m.in. Mercedesa) a Lexus był ostatni w kolejce. Gdy się nim przejechałem nie chciałem innego. To była przepaść. To jest auto, które ma to coś. Zauroczył mnie bardzo cichy napęd, płynna i cicha skrzynia. Mimo iż benzyniak, to prowadzi się jak elektryk. Jazda tym samochodem naprawdę uzależnia i nie chce się wysiadać. Dodatkowo bardzo przyzwoity system audio Pioniera w standardzie.
4,8
~Konrad
Sedan Facelifting 200t 245KM 180kW
Lexus IS III
Mocny silnik, świetne wyciszenie. Kupiłem samochód jako używany z przebiegiem ok 29 tys km. Obecnie przejechałem nim ok 6 tys km.
Lexus IS III Sedan Facelifting