Ocena kierowcy - Lexus LS I

Mireczek, 6 lat temu
Rok produkcji 1992
Lexus LS I 4.0 245KM 180kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Brzmienie silnika na wyższych obrotach. Po prostu muzyka dla sasiadów:)
Zawieszenie : skrzypienie nie przystoi tej klasie auta
Układ hamulcowy : śłabe hamulce, krzywia sie tarcze i szarpia przy hamowaniu
Reprezentacyjne, robi wrażenie. Pop prostu piekne klasyczne auto. Komfortowe wnętrze.
Brzmienie rewelacyjne, można sie zakochać. Mimo wieku nie bierze oleju. Dolewki 250ml na 3000km do dobry wynik przy tet pojemnosci i ilosci cylindrów. Drobne wycieki zaobserwowałem. Pracuje równo, przepływka powietrza może zakłócic jego pracę.
Rewelacyjna, miękko bez szrpnięć zmienia biegi. Bez wycieków. Zmieniłem olej i filtry tylko profilaktycznie. Mozna było nie ruszać. Dopracowana technicznie klasyczna skrzynia.
Bardzo miękki tył, dla mnie za bardzo. Może tak ma być to przecież limuzyna. Troche mnie niepokoi bo lubi dobić. Wielowahaczowe zawieszenie lubi skrzypieć, szczególnie na pachołkach. Tarcze hamulcowe mogą sie pokrzywić i szarpać przy hamowaniu to słaby punkt hamulców.
Pod kontrolą parkowanie bez wiekszych utrudnień
Czuje sie komfort wnetrza. Nieco za niskie dla wysokich osób. Ale przez to linia piękna.
Bardzo wydajna klimatyzacja z rynku arabskiego. Automatyka świetnie utrzymuje klimat wnętrza. Tylna klima to dodatkowy komfort tylnych miejsc.
Nieco za niskie dla wysokich osób
Cichy silnik V8 się do tego też przyczynia.
Na gazie niskie spalanie. W miescie 18l na trasie 500km schodzi do poniżej 14l. Koszty części do przyjęcia. Trochę poszukiwania cześci na aukcjach ebay za granicą. Lubi sie psuć osprzęt elektryczny. Plus że daje sie go naprawić
Moje najlepsze auto. Luksus za cene kompakta.
Lubi sie psuć osprzęt elektryczny. Plus, że daje sie go naprawić. Chłodnica nieszczelna wymieniłem po poszukiwaniach zamiennika. Wyładowuje sie akumulator, może przez gaz?

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.0 245KM 180kW [l/100km]

15,3