Lista ocen Lexus NX I SUV 200t 238KM 175kW 2014-2017 (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~spike14
SUV 200t 238KM 175kW
Nie jest to bardzo szybka skrzynia ale duża zaleta automatu Lexusa to płynność pracy. Nie czuć żadnych szarpnięć przy zmianie biegu. Przeważnie jeżdżę w trybie normal ale dla bardziej dynamicznej jazdy polecam Sport bo jest widoczna różnica. Szkoda, że to tylko 6 biegowa skrzynia.
~Wojtek 1975
SUV 200t 238KM 175kW
Tryb EKO tak jak na EKO przystało trochę muli. Tryb NORMAL tak jak nazwa wskazuje jest normalnie i głównie na tym trybie jeżdżę. Tryb SPORT lekko, łatwo i przyjemnie, ale zbiornik pustoszeje w ciut szybszym tempie. Skrzynia pracuje wzorowo.
~Łukasz
SUV 200t 238KM 175kW
Płynna, cicha, przełożenia szybkie. Nie mniej jednak moim zdaniem 6 biegów na automat to za mało. Kiepsko działają manetki do ręcznego przełożenia biegów, ponieważ skrzynia z dużym upóźnieniem na nie reaguje, a nawet czasami w ogóle.
~Phk
SUV 200t 238KM 175kW
Skrzynia w trybie standardowym ospała, ale trzeba przyznać, że bardzo odporna na zabawy z przełączaniem na automat/manual. Odzyskuje sprawność w trybie sport i trudno mieć do niej wtedy jakiekolwiek zastrzeżenia.
~JakościFan
SUV 200t 238KM 175kW
Jak już zorientujesz się co i jak, przejedziesz trochę kilometrów, to bez problemu dostosujesz operowaniem pedału gazu do skrzyni biegów i charakterystyki pracy silnika. Tu wszystko pracuje tak jak powinno.
~JakościFan
~Grzegorz
SUV 200t 238KM 175kW
Jest bezstopniowa i to czuć. Jest tam i wykonuje robotę. Nie musisz o niej myśleć, jak w innych autach gdzie zmiana biegów wymaga kilku oddechów.
~Andrzejek
SUV 200t 238KM 175kW
Nie mam zadnych zastrzezen. W trybach eco i normalnym trzyma silnik na bardzo niskich obrotach W trybie Sport zdecydowanie wyzej
~TKW
SUV 200t 238KM 175kW
Automat. Ma chwilę namysłu przy depnięciu, ale jak juz się namyśli i jak go wyczujesz, to jest moc.
~kamillo
SUV 200t 238KM 175kW
automat 6-biegowy, klasyczny, dosyć szybki, nie tak dobry jak w BMW ale doceniłem go kiedy pojeździłem DSG.
Lexus NX I SUV