Ocena kierowcy - Lexus NX II SUV

50/50, ponad rok temu
Silnik 350h 242KM 178kW
Rok produkcji 2023
Lexus NX II SUV 350h 242KM 178kW od 2021 - Oceń swoje auto
Miałem dosyć nie doróbek w moich poprzednich autach ( Premium ) postanowiłem skuszony obiegowa opinia o niezawodności i solidności spróbować czegoś nowego padło na Lexusa . pomimo wielu wad pozycji za kierownicą miejsca z tyłu i słabiutkich osiągów ( realnie to 8 - 8,5 s do 100km/h ale w tym aucie nie chodzi o to ) dawał on jednak niskie spalanie ( a sporo w mieście spędzam czasu ) materiały i spasowanie wspaniale . Jednak okazało się że co do obiegowej opinii model który ja posiadam z grubsza nie różni się od tych aut które miałem wcześniej . Zatem pierwsze spostrzeżenie po powrocie do domu mrok wyświetlacz w drzwiach ten z napisem lexus nie działa , następnie jak chcę zmienić utwór z pozycji kierownicy raz zmienia a czasem nic nie robi nawet trzykrotna próba czasem nie pomaga . Z czasem dostrzegłem że przednia wycieraczka nie zbiera odpowiednio dużo bo staje sporo przed końcem szyby i to na tyle ze brud idealnie zasłania sporo jej części tej istotnej do jazdy i bezpieczeństwa . Następna wada to uszczelki pomiędzy przednimi a tylnymi drzwiami są źle spasowane z jednej strony dziura nie dociskają a z drugiej odwrotnie . Teraz tył dokładnie spasowanie tylna klapa z jednej strony palca mogę wcisnąć z drugiej łatwo się domyśleć . Jest tam jeszcze sporo innych drobniejszych błędów i rozwiązań idiotycznych ale nie wszystko mi się chce wymieniać . Ogólnie auto jest naprawdę fajne czekałem na niego ponad rok i stwierdzam że nie warto było .
Do jazdy nastawionej na eco w mieście idealny odwdzięczyć się niskim spalaniem . Jadąc mieszanej miasto autostrada nie eco niczym nie zachwyca
Jak skrzynia :) :) silnik jednak wyje podczas przyśpieszania
Super precyzyjny , zawieszenie jednak za twarde nie pasuje do napędu bo mamy zaledwie 8s do 100 a zawieszenia spasowane pod sportowe osiągi
Typowe na dziś Eco lakier
Ogólnie jest dobrze