Ocena kierowcy - Lexus NX II SUV

M T, 6 miesięcy temu
Silnik 350h 242KM 178kW
Rok produkcji 2022
Lexus NX II SUV 350h 242KM 178kW od 2021 - Oceń swoje auto
Moje pierwsze nowe auto, kupowane przed premierą. Po opiniach odnośnie Lexusa spodziewałem się "Bóg wie czego". Co dostałem? Popranego SUVa z poprawnym silnikiem. 7,5 sekundy do setki niby ok, ale dla auta klasy premium to trochę słabo. Wziąłem, ponieważ Lexus bardzo mało traci na wartości i najem długoterminowy jest bardzo korzystny. Mam wersję Prestige i eko-skóry nie są miłe w dotyku, schowek jest masakrycznie źle spasowany, systemy wspomagania kierowcy działają wg ich własnego uznania.. Ponieważ kupowałem auto w 2021, zapłaciłem za niego mniej niż za byle jakiego Hyundai'a, ale generalnie... to nie jest ten sam Lexus, co kiedyś. Auto jest poprawne. A to za mało by uzurpować sobie tytuł Lexuasa, który kiedyś na chodzącym silniku utrzymywał monetę w bezruchu. W skrócie - dobre auto, ale nie wywołuje emocji. Stąd mój następny wybór nie będzie Lexusem.
Teoretycznie niczego nie brakuje, ale w mieście. Na trasie to co najwyżej średniak, a mówimy o Lexusie.
Jasne - to przypadłość tej skrzyni, że auto wyje na potęgę, jak je męczymy, ale generalnie robi robotę...
Auto miękkie, systemy wspomagania działają wg własnego uznania.
Spasowanie elementów zaskakująco słabe, auto oddane do kilku poprawek producentowi.
Jest ok.
Wszystkie kontrolki blisko kierowcy.
Ok.
Ok.
Przy obecnych cenach - NX za którego zapłaciłem (w skali lat) poniżej 200k jest rewelacyjny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 350h 242KM 178kW [l/100km]

Lexus NX II SUV