Ocena kierowcy - Lexus RX IV SUV

Krzysztof, 6 lat temu
Silnik 300t 238KM 175kW
Rok produkcji 2017
Lexus RX IV SUV 300t 238KM 175kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie jest wart tych pieniędzy, nie z tym zawieszeniem które jest za miękkie i nie z tym silnikiem!
Auto mam jako zastępcze bo coś się zepsuło w moim Audiq5. Pierwsza sprawa to ciekawy wygląd moim zdaniem, taki kosmiczny. Materiały wykończeniowe wyglądają bardzo dobrze ale w dotyku już takie nie są (porównuję do Audi). Kokpit jest czytelny, intuicyjny. Bardzo dużo miejsca wewnątrz. No więc postanowiłem sprawdzić "zastępczaka" i się zaczęło. Auto z tym silnikiem to jakaś porażka osiągów, przyspiesza jak żony Q2 ale z silnikiem 1.4tfsi. Zawieszenie w tym aucie jest ciche ale co z tego jak auto buja się na zakrętach jak Polonez (porównuję do Audi), zjazd z wiaduktu po łuku powoduje pochylanie się auta i popiskiwanie opon a jest lato i sucho, ciekawe jak by było na śliskiej nawierzchni? Jak dla mnie tak miękkie zawieszenie może i sprawdza się w USA na drogach prostych bez zakrętów, w Polsce nie jest to ani komfortowe ani bezpieczne. Auto jest ciche nawet przy maksymalnych prędkościach, kamery, radary znacznie ułatwiają parkowanie i są niezbędne. Wygodne fotele przyjemnie otaczają kierowcę i pasażera.
Silnik 2.0 turbo to do tego auta totalna porażka. Spalanie przy dynamicznej jeździe to 16.5l/100km. Spalanie po mieście w trybie ECO i przy jeździe kapelusznika to 12l. Sam silnik jest cichy, kręci się bez zarzutu ale jest o przynajmniej 100 koni za słaby i brakuje mu ze 150Nm. Osiągi w aucie premium na poziomie 8,1 do setki to porażka.
Skrzynia biegów jest chyba nawet lepsza niż DSG w moim Audi. Jest po prostu świetna, nie gubi się, zmienia bardzo szybko i precyzyjnie. Jest to najmocniejszy punkt tego auta.
Układ jezdny? Przy jeździe po długiej, suchej prostej jest super, ale jak chcę jechać szybko po prostej to wybiorę pociąg "TeŻeWe". Samochód porusza się w zakrętach, łukach, nierównościach a jak już pisałem buja się jak łódka na morzu. Sam układ kierowniczy jest ok, wspomaganie jest odpowiednie, łatwo się manewruje na parkingu pomimo gabarytów.
Auto jest bardzo komfortowe, przestronne, bardzo dobrze zrobione, nic nie trzeszczy, jest ciche przy każdej prędkości. Sprzęt grający jest ok.Duży bagażnik, wszystko podświetlone przyjemnym stonowanym światełkiem. wygodne fotele. Jest lepiej niż w moim Audi ale ja mam podstawowe wyposażenie.
Wszystko dobrze, z nawigacji nie korzystałem, wszystko w zasięgu dłoni.
Wszystko w porządku, trochę głośna praca jakiś nawiewów z tyłu auta.
Super, po prostu super, jak dla mnie to nawet za dużo:)
Jest cicho przy każdej prędkości, zawieszenia nie słychać. Jest b.dobrze.
Spalanie to kpina w stosunku do osiągów.
Za 300 tysi to jest już Q7 które prowadzi się znacznie pewniej, nawet z podstawowym silnikiem jest znacznie oszczędniejsze i ma lepsze osiągi. Leksus przesadził. Wygląd, skrzynia i wyciszenie to trochę za mało.
Za krótko mam to auto. Ale kierowcy którzy dostarczyli mi je powiedzieli abym nie korzystał z myjni automatycznych bo auto ma słaby lakier który łatwo zarysować.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 300t 238KM 175kW [l/100km]