Ocena kierowcy - Mazda 121 II

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 121 II 1.3 16V 72KM 53kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczny
Silnik : monowtrysk
Jesli ktoś szuka małego, bezawaryjnego samochodu o przyzwoitych osiągach, to trafił idealnie! Do tego trochę luksusu w postaci otwieranego dachu i za 5tys ma się fajne, pewne autko!
Jak na takie małe autko silnik daje radę. Przy wyprzedzaniu nie ma większych problemów. Chyba, że chcemy jechać powyżej 120km/h - ale do tego to auto nie służy. Jak dla mnie 75KM w tym aucie, to optimum.
Nie mogę niczego zarzucić. Są duże lepsze konstrukcje, ale w tym segmencie starczy, żeby wszystko chodziło OK.
Prowadzi się bardzo dobrze. Precyzyjnie.
Rewelacja, autko małe, wszystko wszędzie widac. Parkować można na centymetry, słupki niczego nie zasłaniają.
U mnie więcej niż 8l palić nie chciał. Niestety poniżej 7 zejść ciężko....
Trochę poszumi, ale odparuje. Bez rewelacji, ale działa!
Z tyłu ciężko się wsiada. Miejsca na nogi jest niewiele. Z przodu nie siedzi się zbytnio wygodnie, ale do k... nędzy - to malutkie autko! I tak cud, że żółte ludki zmieściły tam 4 drzwi!
Biede, ale cięzko, żeby miało być inaczej...
japońskie "jakotako"
Polecam całą lekturę mojej oceny i samodzielne wyciągnięcie wniosków.
I za to autko lubię! Nigdy nie było żadnych problemów, poza usterką, którą opiszę poniżej. Wsiadasz i jedziesz. Zima, lato, 20km czy 2000km - zawsze odpali i dojedzie. Szacunek
Padł monowtrysk. Podobno to częsta usterka. Auta nie unieruchamia. Objawia się stopniowym spadkiem sprawności, potem przerywa, czasem zgaśnie. Możne sobie spokojnie kupić używany element, znaleźć tani serwis - zapłacić za wszystko 500zł i cieszyć się życiem! Pasek rozrządku dożyje pewnie 150tys, bo po 100 jest OK, jak i napinacze. Amortyzatory wymienione przy 80tys, układ wydechowy po 10latach! Karoseria wytrzymuje 15lat bez większych śladów rdzy, po umyciu prezentuje się z 5 m. jak nowy samochód!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 72KM 53kW [l/100km]

7,1