Ocena kierowcy - Mazda 121 II

Magda, 15 lat temu
Silnik 1.3 16V 72KM 53kW
Rok produkcji 1994
Mazda 121 II 1.3 16V 72KM 53kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność, dokładność wykonania, niezawodność. Generalnie spodziewałam się, że kupując dość stare auto będę mieć jakieś problemy z tego powodu, tymczasem dużo młodsze renówki znajomych cały czas się sypią a babcia-mazda pomyka bez żadnych niespodzianek.
Inne
Jestem zakochana w tym samochodzie. Jest super. Jest to stare auto, ale nie wyobrażam sobie jeździć czymś innym.
Wsteczny trochę dziwnie chodzi, ale po jakimś czasie, kiedy poczuje się auto, przestaje to sprawiać problem.
Jezeli pasażer z przedniego fotela nie siedzi grzecznie to powaznie zakłuca widoczność w tym króciaczku :). Poza tym git.
Staroć, ale zaprojektowany po japońsku. Super.
Niestety nie efektywność umywa się do nowożytnych rozwiązań.
Dla dwóch małych kobitek miejsca z przodu w sam raz, w układzie mieszanym też, ale dwóch dużych pańow z przodu już może mieć ciasno. dużo przestrzeni dla psażerów z tyłu :)
No wiadomo, dach canvas sprawia, że najciszej nie jest w środku.
Trasa 5 z hakiem, miasto przy intensywnych korkach od 8 do 10, naprawy i przeglądy taniocha, dodatkowo niska awaryjność auta sprzyja oszczędności. Mechanik, u którego wymieniane ostatnio były amortyzatory, twierdzi, że poprzednie musiały tam siedzieć od nowości (bryka ma 14 lat :))
Pewnie zalezy to w jakim stanie uda się kupić. ja płaciłam ciut ponad przeciętną wartość rynkową, ale za to kupiłam żyletę i nie żałuję.
Niezawodna pod kazdym względem.
Brak. Poza elementami, które się zużywają i trzeba je z czasem wymienić na nowe - klocki, szczęki, rozrząd, amortyzatory - nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 72KM 53kW [l/100km]

6,2