Ocena kierowcy - Mazda 121 II

HATER, 12 lat temu
Silnik 1.3 16V 72KM 53kW
Rok produkcji 1991
Mazda 121 II 1.3 16V 72KM 53kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Brak korozji, niezwodny gdy się wymienia wszystko na czas. Autko ładne 4drzwiowe, bardzo praktyczne, bardzo kobiece(chociaż nią nie jestem ;)). Bagażnik niewielki, ale wystarczy na wypad z przyjaciółmi. Samemu jadąc też da się przycisnąć. Z chęcią wchodzi na obroty. Odcina przy ok. 8000RPM!! Silnik lubi obroty, stojąc ma 2000RPM. Zmieniam bieg przy 3000,3500 i jazda daje radochę ;).
Ładnie przyspiesza, zero dziur, na gazie troszkę gorzej. Pobór oleju w normie. Bezawaryjny.
Jak na stare auto nie tak źle, ale mogło być lepiej. U mnie skrzynia do niedługo w końcu do wymiany. Aczkolwiek koszt niewielki także warto.
Bez zastrzeżeń.
We wszystkie strony bardzo dobra.
Wszystko na swoim miejscu.
Dosyć powoli ogrzewa, ale pamiętajmy, że to stare autko.
Tutaj plus. Autko wygląda na niewielkie, ale miejsca jest wystarczająca ilość. Mniej niż w sedanie, ale więcej niż w 3drzwiowych hatchbackach.
Wszystko w porządku. Miło czasem posłuchać 16V.
Jeżdżę na gazie, wychodzi całkiem tanio. Na benzynie pali ok. 6litórw, raczej nie więcej. przeglądy tanie, części albo tanie, albo umiarkowanie. Jak najbardziej dostępne.
Jak najbardziej polecam. Otwierany dach, przestrzeń, niezawodność, mało pali, całkiem zwinny. POLECAM
Było całkiem sporo(zamek,drzwi niedomykające się, niedomykający się dach i takie tam), ale jak najbardziej samemu można je naprawić wystarczy troszkę się pobawić.
Wymiana skrzyni, remont silnika, wymiana pasków. Wszystko spowodowane wyeksplatowaniem podzespołów. Nic z winy ani mojej ani producenta.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 72KM 53kW [l/100km]

6,7