Ocena kierowcy - Mazda 121 II

Tomasz, 19 lat temu
Silnik 1.3 16V 72KM 53kW
Rok produkcji 1990
Mazda 121 II 1.3 16V 72KM 53kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Mam 22 lata i jezdze tym autem od 4 lat. Wczesniej uzywal go moj ojciec. Oboje jestesmy z niego bardzo zadowoleni. Chyba sie do niego przywiazalem;)
Silnik jest niebywale dynamiczny. Juz nie raz udalo mi sie widziec zdziwione spojrzenia kierowcow teoretycznie silniejszych aut, ktore bez problemu wyprzedzalem. Obecnie jezdze na gazie i auto wcale nie stracilo na dynamice.
Zero problemow. Krotkie przelozenia. Szerogi zakres dopuszczalnych predkosci na kazdym biegu.
Bez zarzutow. rzydaloby sie wspomaganie, ale i tak jest bardzo dobrze.
Bardzo dobra, zarowno z przodu jak i z tylu. Przestronne szyby, male slubki i do tego duze lusterka. Jak dla mnie super.
Tu tez nie mam nic do zarzucenia.
Mam maleproblemy z nagrzaniem auta zwlaszcza zima, ale moze to byc spowodowane pobrudzonymi przewodami wentylacyjnymi. W koncu auto mam juz 15 latek.
Jak na tak niewielkie auto niesamowicie duza przestrzen. Kazdy kto wsiada po raz pieerwszy do niego jest pozytywnie zdziwiony.
No tu niestety nie jest tak dobrze. Auto jest dosyc glosne. I plastiki wewnatrz troche skrzypia. Ale i z tym sobie poradzilem - dobry sprzed muzyczny i zero zbednego halasu:) Nota bene auto ma bardzo dobra akustyke wnetrza!
Bardzo zadko sie cos psuje, jak to w japoncach, a i czesci nie sa drogie. Srednie zuzycie paliwa ok 7l/100km. Jesli chodzi o LPG - 9l/100km. Jak dla mnie w porzadku.
Tutaj odpowiem troche przewrotnie. To auto jest zdecydowanie za tanie. Jest warte duzo wiecej niz jego cena rynkowa. Niezawodne, dynamiczne o ponadczasowej sylwetce - czego chciec wiecej. Kazdy kto ma szanse kupic Mazde 121, niech sie nie waha, jestem pewien, ze sie nie zawiedzie.
Jedynie male usterki. Bardzo rzadko.
Zero powaznych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 72KM 53kW [l/100km]