Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 3d

Rok produkcji 2008
Mazda 2 II Hatchback 3d 1.3 86KM 63kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów pracuje świetnie
Układ elektryczny : przepalona wtyczka do żarówki
Karoseria : słaby lakier
Jest to moje pierwsze auto więc moja opinia może być bardziej subiektywna niż obiektywna. Na plus wyposażenie (podgrzewane siedzenia, automatyczna klima, automatyczne światła i wycieraczki przednie i fabryczny AUX) i to wszystko z auta miejskiego z 2008 roku. Jedyne czego mi brakuje to bluetooth ale to nie jest ten rocznik, żeby miał fabryczny BT. Według mnie idealne auto do miasta/ dla studenta. Małe, dające całkiem dobre odczucia z jazdy, ekonomiczne i bezawaryjne.
Do miasta idealny. W trasie przy prędkościach 80-100 też daje radę. Najgorzej na autostradzie, ale to nie jest środowisko dla tego mieszczucha.
Jest świetna, biegi wchodzą bardzo precyzyjnie przeskok między biegami jest przyjemnie krótki, a wysokie umiejscowienie jest dla mnie wygodne
Układ jezdny też jest bardzo przyjemny, mazda w zakrętach idzie jak po sznurku.
Wiadomo to jest Japończyk więc trzeba się liczyć z tym, że rdza może się pojawić jednak trzeba po prostu sprawdzić daną sztukę przed zakupem pod kątem rdzy. Moja Mazda ma pojedyncze wykwity w miejscach gdzie podkłada się lewarek. Lakier też pozostawia trochę do życzenia, a gdy się odpryśnie lub porysuje to w miejscu odprysku lub rysy szybko pojawia się rdzawy nalot
Widoczność jest dobra i do przodu, i do tyłu.
Wszystko jest pod ręką i bardzo łatwo można przyzwyczaić się do obsługi instrumentów na pokładzie. Fotele też są wygodne. Dla mnie super
W zimie bardzo szybko się nagrzewa, a latem szybko schładza. Klimatyzacja jest wydajna, ponieważ same autko jest małe
Z przodu jest dla mnie wystarczająco miejsca, a mam 186cm, jednakże z tyłu jest miejsce dla max. 2 osób i też do max. 180cm.
No tutaj jest średnio, w jeździe miejskiej czy podmiejskiej jest w porządku, jednak powyżej 90km/h robi się już głośno i trzeba głośniej mówić do pasażera obok
Nie pali zbyt dużo poza tym trzeba wymieniać rzeczy typowo eksploatacyjne ( olej, filtry, klocki)
Według mnie na prawdę super za 12/15 tys. dostajemy auto do miasta z dobrym wyposażeniem, ekonomiczne i bezawaryjne,
Musiałem wymienić tylko przepaloną wtyczkę do żarówki z przodu oraz czujnik spalania stukowego. Reszta rzeczy, które zrobiłem w aucie były z mojej fanaberii i chęci doprowadzenia auta do stanu prawie idealnego.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 86KM 63kW [l/100km]