Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 5d

Rafał, 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Mazda 2 II Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce żylety. Silnik cichutki. Fajny wygląd, chodź tyłem przypomina yariskę.
Świetna sylwetka, bardzo wygodne fotele, fajne wnętrze prostota i za to cenię madzie.Jest jak kobieta piękna więc mówię na nią Madzia.Jak dla mnie to po fiacie punto, oplu corsie, vw polo i renault clio najlepszy samochód i pod względem wyglądu i prowadzeniu.Tutaj bije wszystkie, którymi jeździłem
Silnik cichutki,elastyczny.Sama frajda z jazdy.
Ogromny plus dla tego,że drążek jest bliko kierownicy a przełożenia wchodzą idealnie i są krutkie, nie trzeba mocno wahlować.
świetny.Trochę słychać tył zawieszenia na Polskich dziurach, ale i tak myślę że jest rewelacyjny.Opony niskoprofilowe nie nadają się na nasze dziury.
Tył kiepsko, za to lusterka wsteczne olbrzymie.Duża przednia szyba to bardzo dobra widoczność.
Szybko się nagrzewa, ponieważ ma większej pojemności akumulator i alternator bo na skandynawie produkowane tak mają, więc w zimie robiło się szybko ciepło, a klima doś dobrze spisuje się w cieplejsze dni.
Jak dla mnie 176 cm komfort rewelacja. Z tyłu to raczej dwie osoby, ale w trzech też da się jechać.Mały bagażnik, ale to w końcu nie kombi.
Poniżej 3000 obr/min wogóle silnika nie słychać, jest cichutko. jadąc 60 km/h można spokojnie konwersować między sobą wogóle nie odczuwająć że się jedzie.Trochę na nierównościach słychać tylne zawieszenie, ponieważ jest doś twarde.
Jazda doś szybka z tym 1,5 silniczkiem to pali mi 8,5l/100km, jak jadę spokojnie to mieszczę się w 6,5l/100km.Nie udało mi się zmieścić poniżej 6l.Pierwszy przegląd 580 zł, drugi 845 zł, teraz czeka mnie trzeci.Jak bym chciał ekonomiczne to kupiłbym jakiegoś klekoczącego dieselka, o przepraszam comonreila nieklekoczącego, który pali4,5-5l , ale ja mam dość klekotania i wolę benzynkę.
Warto było wydać na samochód 63000 bo wersja sport, plus lakier metalik 1500, plus ubezpieczenie 1800, dodatkowo felgi i opony zimowe za cenę 1500 (bo z salonu i jakby w promocji),plus alarm ale dali mi go za darmo. Naprawdę warto było czekać pół roku,teraz cieszę się że kupiłem ten samochód i mam powody do radośći że jadę tak świetnym samochodem.Mazda to dla mnie jakość, a nie te produkowane w europie samochody, tu się liczy jakość a nie ilość i mazda to potwierdza.Trochę droga, ale naprawdę warta tej ceny.
Nic się nie zepsuło od nowości a mam już ponat 40000 km przejechane
Brak usterek. Jak na razie nic się nie zepsuło. Jedynie zmieniłem opony i felgi bo te 16\" fajnie wyglądają, ale na polskich drogach się nie nadają szczególnie jak miałem profil 45. A przepraszam jedna usterka była, wycieraczka skończyła żywotność, gdy przez przypadek włączyłem wycieraczki, gdy były przymarznięte do szyby.A tak to nigdy mnie nie zawiodłą i myślę że dobre parę lat pośmigam bez awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 103KM 76kW [l/100km]

7,7