Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 5d

Marek1985, 14 lat temu
Rok produkcji 2009
Mazda 2 II Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : ładny samochód
Jestem bardzo zadowolony z mojej mazdy.Samochód jest wyposażony na wysokim poziomie.Jeździ się komfortowo, ale twardo.Radio gra bardzo dobrze z 6 głośnikami.Bagażnik mały, za to miejsca z tyłu sporo.Widoczność dobra.Drzwi się leciutko zamykają.Tempomat rewelacyjny dodatek. Spalanie teraz w zimie na przełomie 7 litrów jest do przyjęcia przezemnie.Przyspieszenie bardzo dobre.Wygląd rewelacyjny, bo ze spojlerami.Sporo miejsca jak na samochód miejski.Wada mały zbiornik paliwa.Fotele podgrzewane bardzo wygodne.Opony niskiego profilu 45 radzę się pozbyć, bo na profilu 55 jeździ się o 100% lepiej.Zapalające się zawsze światła mogą denerwować.Schowek niby praktyczny, ale otwarty mi się nie podoba, dobrze że dostępna jest zaślepka do niego za 45 zł.W wersji sport brak popielniczki i zapalniczki, jest tylko gniazdo zapalniczki, a w wersjach tańszych jest.Ogólnie to świetny samochód nie postrzegany przez przeciętnego Kowalskiego.Polecam go z ręką na sercu.
Wysoka kultura pracy.Ciągnie od niskich obrotów.Do masy samochodu idealny silnik.Cichy do około 3000 obr/min.Później robi się głośniej, ale dzięki dobremu wygłuszeniu, jest cichy nawet przy autostradowych prędkościach.Przyspieszenie jak na wesję sport okej, ale mogło być lepiej.
Doskonale zestopniowana skrzynia.Przy 40km/h czwarty bieg i auto wyrywa nic się nie dusi.Usytuowanie lewarka zmiany biegów w konsoli blisko kierownicy to bardzo dobre rozwiązanie.Jak się ma podłokietnik to widać zalety tego rozwiązania.Przeszkadza trochę ta konsola środkowa, bo opieramy o nią kolanem.
Twardy, ale komfortowy.Król zakrętów.Kierownica pracuje lekko,nawet za lekko.Jedzie jak po szynach.System trakcji pilnuje nas doskonale.Trochę tylną belkę na dziurach słychać.Niskoprofilowe opony do tego twardego samochodu nie nadają się, alternatywą są te o profilu 55, ale za to 15 calowe, czyli o cal mniejsze od fabrycznych w tej wersji.
Widoczność to zaleta i wada.Zaleta bo dobrze widać do przodu, natomiast tył kiepsko, trzeba się przyzwyczaić.Duże lusterka boczne to plus, środkowe polecam jakąć nakładkę panoramiczną, ułatwia to parkowanie, bo w tym standardowym nic nie widać.
Wszystko na swoim miejscu.Bardzo dobrze spracowanie.Bardzo fajne rozwiązanie światła w kabinie.
Wentylacja bardzo dobra, klima działa sprawnie,jest ale, w wilgotne dni dzięki podwójnym uszczelką na drzwiach w środku na szybach zbiera się sporo pary wodnej.Mały silnik nagrzewa się dość szybko i w kabinie robi się szybko przytulnie.
Nie polecam samochodu dla wysokich osób, ponieważ przy moim wzroście 175cm fotel mam przesunięty do tyłu do końca.Miejsca jest sporo jak na tak mały samochód.Regulowane fotele to też plus.
W aucie przy normalnej jeździe jest cicho.Silnik benzynowy zawsze był i jest cichą alternatywą dla silników diesla.Wentylator wentylacji słychać głośniej od silnika.Ja jestem zadowolony.Samochodzik jedzie , jest cicho i muzyczka sobie gra z radyjka.
Okej.Pierwszy przegląd za mną cena 575 zł. w ASO.Zużycie paliwa w normie.Krótkie przebiegi między przeglądami.Na razie nie stwierdzono w ASO żadnych usterek, które by zniechęciły do tego samochodu.
Cena wysoka, ale samochód ma wszystko na pokładzie co powinien samochód mieć.Jakość bardzo dobra, lecz plastiki mogą się wydać toporne.Króluje tu kolor czarny.
Brak
Brak.Zeru usterek jak narazie, chyba za mały przebieg.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 103KM 76kW [l/100km]

6,7