Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2003
Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : zabezpieczać dodatkowo antykorozyjnie, szczególnie podwożie
Kocham to auto !
silnik 1,6 do spokojnej i lekko dynamicznej jazdy wystarczy, jak ktoś jeździ normalnie ( i nie jak emeryt)to wystarcza w zupełności. do tej pory żadnych problemów.
nie zauważyłem żadnych problemów! choć polecam sprawdzać olej w skrzyni - dla profilaktyki bo wycieki się nie zdarzają.
jazda tym autem to przyjemność, auto należy do żony ale jak mam okazję to zostawiam służbowego focusa i wsiadam w mazdę. żadnym autem tak dobrze mi się nie jeździło. mazda ma w sobie to coś że chce się jeździć !
Bez zastrzeżeń. Wszystko świetnie widać.
tutaj to jak kto lubi. ale wszystko odnajduje się intuicyjnie. jeździłem różnymi autami więc lokalizacja poszczególnych przycisków nie stwarzała mi problemów. rozmieszczenie przycisków trochę po francusku- włącznik świateł w dźwigni przy kierownicy. bagażnik ma dwie podłogi a kierowca podłokietnik z dwoma półkami. wszystkie szyby elektryczne.
ogrzewanie to nie wiem (nie było jeszcze zimy) ale klimatyzacja ok. sterowanie przy pomocy przycisków i pokręteł nie stwarza żadnych problemów. Każdy kto miał automatyczną klimę od razu ogarnie temat.
hmmm tu trochę gorzej jak wsiadam to muszę maksymalnie obniżać fotel bo dotykam głową sufitu (mam 182 cm), mazdą jeździ żona więc ma fotel wyżej. ale moim zdaniem tu nie bardzo jest miejsce na głowę.
jest niestety głośno... słabo wyciszona ale od czego jest radio-trzeba zrobić głośniej. A samo radio może jest i dobre ale głośniki (o ile nie ma się wersji BOSE) słabe.... tzn. grają i tak dalej ale jak ktoś ma bardziej wrażliwe ucho to polecam zmienić na lepsze i dołozyć tweetery
nie psuje się więc nie ma tragedii, dużo części pasuje z focusa wiec są tanie. podaż części używanych też jest duża, ale żeby je potrzebować to auto musi się psuć a mazda się nie psuje!!!. pamiętać trzeba o dodatkowym zabezpieczeniu antykorozyjnym, bo tu jest słabo. ale jak się zadba to tragedii nie ma. pali mi ok 7-8 benzyny ale założyłem gaz którego spala ok 9 l.
no trzeba powiedzieć że jest droższe od konkurencji. ale żadne nie jeździ i nie wygląda jak mazda
jakie drobiazgi ? hmmm .... lubią się przepalić żarówki a tak poza tym..... to uwaga żeby nie podrapać plastików bo czym ostrym można je zarysować.
jakie usterki ?

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]