Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

Qzyn, 18 lat temu
Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
So far so good - na razie jest super - ale Corollą jeździłem 6 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów.
W przeciągu 8 lat jeździłem Corollą, Focusem, Fiestą i Polo - żadnym nie jeździło mi się tak dobrze jak Mazdą. Silnik dynamiczny i przy tym na niskich obortach b.cichy (często praktycznie nie słychać go w środku).
Dobrze dobrane przełożenia jak na warunki PL
Bardzo dobra - w Corolli i Focusie zawsze miąłem problem z cofaniem.
Jedynie co mogę powiedzieć przeciw to, że klima trochę słabo chłodzi na najniższym przełożeniu - w Focusie było trochę lepiej
W porównaniu do Corolli i Focusa - po prostu bomba. Odsuwam się do tyłu prawie na max a tam kolana pasażera nie wchodzą mi w krzyże (mały nie jestem - 176 cm). Na wakacje w 5 osób się nadaje - 3 osoby w miarę swobodnie siedzą z tyłu (choć komfortowo to to nie jest)
Spalanie jest ok przy mało obciążającej jeździe - delikatny gaz jest kluczem - wtedy jak na tą pojemność i moc jest ok. Przy jeździe na autostradzie (do 170 km/h) odcinek między Brzęczkowicami a Krakowem (Wieliczka) zabrało jej aż 1/4 baku - czyli przy takiej jeździe wystarczy paliwa góra na 400 - 450 km. Wpływu użycia klimatyzacji większego niż 0,5 - 1 litra /100 km nie zauważyłem
Samochód jest super - co tu ukrywać. W warunkach polskich jest jednak zbyt drogi jak na tą klasę (za zbliżoną cenę można chyba mieć już corollę Verso). Moja Mazda 3 pochodzi z Danii i sprowadziłem ją uszkodzoną w transporcie do salonu (więc jestem jej pierwszym właścicielem). W sumie po kosztach naprawy i kosztach sprowadzenie wyszła mi po ok 2/3 ceny w PL - co już było baaardzo opłacalne.
Poluzowało mi się montowanie wycieraczki - niby nic ale jednak (sam sobie dokręciłem)
Jak na razie jest ok - ale to dopiero 2 miesiące jak nią jeżdżę

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]