Lista ocen Mazda 3 II Hatchback (38) - Ergonomia

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MK
Hatchback 1.6 MZ-CD 115KM 85kW
W samochodzie siedzi się wygodnie, i dość nisko, ale przydał by się większy zakres regulacji kierownicy: kiedy siedzę zgodnie ze sztuką, to jest trochę za daleko. Wszystko pod ręką: tempomat, obsługa radia i komputera pokładowego na kierownicy. Sama kierownica dość duża, trochę nie pasuje do charakteru auta. Panel klimatyzacji automatycznej wygodny i intuicyjny. Wszystkie wyświetlacze na poziomie wzroku. Schowek na okulary w podsufitce, na...
~b0rderline
Hatchback 2.0 MZR 151KM 111kW
Wszystko pod ręką, wszystko intuicyjne (no może z wyjątkiem pokrętła głośności, który nie jest tym największym, jakby intuicja podpowiadała, a tym znacznie mniejszym, znajdującym się bliżej kierowcy). Ogólnie duży plus ale najwyższej oceny nie mogę przyznać z powodu problemów ze znalezieniem właściwej pozycji za kierownicą. Pomimo dwuosiowej regulacji kierownicy i fotela, który buja się we wszystkie strony, długo nie mogłem znaleźć...
~Jaro
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Brak miejsca na portfel/telefon przy konsoli środkowej. Dawno nie spotkałem czegoś takiego w tej klasy aucie. Dwa gniazda 12V w konsoli środkowej i w schowku w tunelu. Podczas brzydkiej pogody nie da się otworzyć bagażnika aby mieć czyste rączki. Brak wskaźnika temperatury silnika - są tylko kontrolki zimny poniżej 40 i gorący powyżej 120. Po położeniu tylnych oparć (siedzeń się nie podnosi) podłoga jest nierówna - spory próg w połowie.
~Mateusz
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
samochód wygodny . Dobrze usytułowany podłokietnik i drązek skrzyni. Siedzi się dosyć wysoko nawet przy najniższym położeniu fotela. Wygodną pozycje napewno znajdą niżsi kierowcy. Przy 183 cm przy odpowiednim ustawieniu odległości od pedałów i maksymalnym wysunięciu kierownicy do siebie dalej jest minimalnie za daleko. Dostęp do kazdego przycisku na desce rozdielczej jest wygodny.
~wujdobro
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Samochód dla ludzi o przeciętnym wzroście lub niskich. Fotele, zwłaszcza przednie są niewygodne - po 200-300 km jazdy bolą plecy. Na plus, dobry podłokietnik dla kierowcy. Pulpit kierowcy praktyczny. Schowki przydatne. Bagażnik - rewelacja. Niby hatchback, ale miejsca czasami jak w małym kombi. Dla rodziny 2+1 jest b.dobry. Dla większej rodziny - raczej za mały.
~monkahead
Hatchback 2.0 MZR 151KM 111kW
Ergonomia wnętrza jest dobra, wszystko na miejscu. Mam kierownicę z tempomatem oraz pakietem bluetooth, wszystko obsługuje się intuicyjnie. Jedyne co mi przeszkadza to umiejscowienie regulatora ogrzewania fotela pasażera, jest zaraz obok regulacji fotela kierowcy, a powinno być po prawej stronie popielniczki, po stronie pasażera.
~Wojtek2009
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Auto ma ogromna ilosc przyciskow i mozliwosci ustawien.Do tego jeszcze gada! Niestety producent nie przewidzial jezyka polskiego.Auta uczylem sie dwa tygodnie i teraz moge powiedziec ze japonczycy poukladali wszystko z glowa i auto jest przyjazne.Zapomniec jednak trzeba o intuicyjnej obsludze.Bez instrukcji ani rusz.
~Robert
Hatchback 2.0 MZR 151KM 111kW
Po japońsku - wszystko tam, gdzie się spodziewamy. Ładne podswietlenie deski, zegary w tubach, lewarek od skrzyni dość wysoko, co jest wygodne. Jedyny minus to sterowanie nawiewem - za nisko i nieintuicyjnie umiejscowione. Poza tym wszystko ok, sterowanie radiem i tempomatem bardzo proste.
~kambo
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Kokpit bardzo dobrze zaprojektowany (taki np. Opel móglby sie od mazdy wiele nauczyc). Wszystko przejrzyscie rozmieszczone i i intuicyjne w obsludze. Brakuje mi jedynie wneki na okulary przeciwsloneczne, najlepiej gdzies pod pokretlami od nawiewów bo ten schowek przy suficie jakos mi nie pasuje...
Dziennik kosztów dla Mazda 3 II Hatchback
6,6
8,2
~PanSamochodzik
Hatchback 2.0 MZR 151KM 111kW
W porządku. Generalnie wszystko pod ręką, ale jakość plastików bardzo słaba i generalnie deska rozdzielcza i kabina sprawiają wrażenie tanich. Widać, że gdzieś Mazda musiała oszczędzić, żeby pomimo cła (auta płyną do Polski prosto z Japonii), trójka miała w miarę konkurencyjną cenę.
Mazda 3 II Hatchback