Ocena kierowcy - Mazda 3 II Hatchback

Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Mazda 3 II Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : jest piękna
minus za spalanie i mułowatość oraz beznadziejną obsługę u Dealera Mazdy w Rumi!
Bardzo bardzo cichy, elastyczny. Niestety paliwożerny i brak mu przyśpieszenia.
Rewelacyjna, krótkie przełożenia, dobrze wchodzą biegi. Zmiana biegów w tym aucie to czysta przyjemność. Jak już się przyczepić to 6 bieg by się przydał aby obroty na dużych prędkościach były nieco niższe.
Zawieszenie to zmodyfikowana wersja Forda Focusa. Więc co tu dużo się rozpisywać, jest bardzo dobrze. Jestem młodą osobą i lubie sztywniejsze zawieszenie, tutaj właśnie tak jest. Z pewnością nie jest to miękko amortyzujące zawieszenie. Na wybojach i zakręcie + spora szybkość - Mazda 3 potrafi troszkę się pogubić.
Lusterka boczne bardzo dobre, tak samo z widocznością do przodu. Do tyłu, jak to w nowych autach tego typu, rewelacji nie ma. Są za to czujniki parkowania więc się równoważy wszystko.
Siedzenia dobre choć bez rewelacji. Podłokietnik z deczka przykrótki. Jak prowadzę auto to lubię mieć łokieć na \"boczku\" tutaj niestety nie daje rady, a poza tym materiał jest twardy i łokieć boli.
Rewelacja. 2 strefowa klimatyzacja, podgrzewane fotele (5 czy 6 mozliwości ustawień). Podgrzewana przednia szyba. Nie mam najmniejszego problemu z optymalnym ustawieniem nawiewu i temperatury.
Z przodu rewelacja, z tyłu nie wiem bo nie siedzę. Nikt z moich pasażerów nie narzekał jak dotąd.
Rewelacja! Po przesiadce do jakiegokolwiek diesla mam wrażenie, że siedzę w parowozie. Tutaj wątpię w to czy silnik pracuje. Zawieszenie też bardzo cichutko pracuje. Klasa!
Spalanie przy normalnej jeździe około 8,3 na 100km. Jak na przyśpieszenie w rejonach 12,2 s do 100 oraz 105 KM auto za dużo spala. Plus za to, że nie jest to wysilony silnik, bez turbin i innych bajerów. Mam nieodparte wrażenie, że będzie długo służył.
Trochę droga lecz się też z drugiej strony cieszę, bo nie jeżdżę autem który byle ktoś sobie kupi.
Jak dotąd nic się nie stało. Wszystko działa. Ups no prawie. System Bluetooth - tzw. parowanie telefonu z Mazdą to koszmar. Większość telefonów z logo Nokia różnie współpracuje z Mazdą. Pomimo tego, że znam język to nie mam ochoty mówić w języku angielskim numeru telefonu \"zero zero one seven one two seven\" za auto zapłaciłem ponad 80 kawałków i tego typu rzeczy? szok. Nie można zaimportować książki kontaktów do auta tylko parę na krzyż i to za pomocą wysyłania wizytówki. Ponadto nawet jeśli już kogoś mamy w książce w Mazdzie i ta osoba zadzwoni to i tak wyświetli się tylko numer bez rozpoznania osoby dzwoniącej. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę mazda hands free i poczytajcie czy wasze telefony są kompatybilne!
Bez przesady poważna usterka w 4 miesięcznym aucie?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]

8,1