Ocena kierowcy - Mazda 3 II Hatchback

Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Mazda 3 II Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Daje dużo frajdy, pewnie się prowadzi
Silnik : Jak na 105km zaskakująco dynamiczny, skrzynia ma fajne przełożenia 100km/h osiągamy na 2, w terenie zabudowanym jadąc 60km/h spokojnie można wrzucać 5.
Karoseria : Piękny wygląd na żywo (z pakietem sport)
Auto bardzo przyjemne, ładne w niebieskim lakierze świetnie się prezentuje, lecz nie jest dla każdego. Pali bardzo dużo jak na silnik 1.6 i tę moc, jest bardzo twarde i dość niskie więc jazda po progach/dziurach to katastrofa. Wnętrze na fajnym poziomie, bogate wyposażenie, miejsca dla mnie wystarczająco (183cm wzrostu)
Żwawy, nieźle brzmi jak na 1.6, podobno bezawaryjny. Sporą jego wadom jest natomiast spory apetyt na paliwo, jeżdżąc dynamicznie wokół domu potrafi spalić 12-13l paliwa.
Krótki skok lewarka, czasami jest problem z wbiciem niektórych biegów, mimo wszystko skrzynia bardzo przyjemna i zachęcająca do częstych zmian biegów
Twardy, średnio wygodny, nie każdemu przypadnie do gustu. Mazda za to trzyma się bardzo dobrze zakrętów i jazda nią sprawia naprawdę dużo przyjemności.
Daje 4gwiazdki, moja ma zero ognisk rdzy, w niektórych miejscach jednak widać słabą jakośc lakieru i potrafi odpadać np: pod szybą. Blachy wydają się być cieniutkie.
Jest przeciętna jak na auto tej wielkości, czujniki parkowania się przydają, plus za spore lusterka.
Wsiadasz do samochodu i wiesz mniej więcej gdzie wszystko jest, japończycy musieli oczywiście coś skomplikować i np komputer pokładowy jest średnio intuicyjny, a wielkie pokrętło na środku deski wcale nie służy do zmiany głośności.
cieżko mi się do czegoś doczepić, grzeje, chłodzi, na plus podgrzewane fotele które grzeją bardzo dobrze.
Mam 183cm wzrostu, jeżdżę sam ewentualnie w 2 osoby, dla mnie absolutnie wystarczająco miejsca, 4 os rodzina może mieć problemy. Bagażnik przeciętny, dla mnie absolutnie wystarczający.
Cóż, w tym aspekcie jest fatalnie, dla mnie prędkośc graniczna dla komfortowej podróży to 110-120km/h. Podwozie i nadkola również słabo wyciszone, słychać wszelkie szumy, kamyki i wodę.
Auto mam zbyt krótko by coś więcej tu napisać, na minus duże spalanie.
Jeden z lepszych samochodów w tych pieniądzach, mała utrata wartości i wysoka bezawaryjność
uszkodzony włącznik oświetlenia w podsufitce
cieżko coś powiedzieć, nie przewiduje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]

12,0