Ocena kierowcy - Mazda 3 III Hatchback Facelifting

Santas, ponad rok temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Rok produkcji 2017
Mazda 3 III Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędny, bezawaryjny i bezobsługowy (łańcuch rozrządu zamiast paska)
Samochód mam od nowości. Doskonałe bezawaryjne, oszczędne auto dla rodziny. Samochód godny polecenia z doskonałym bezawaryjnym silnikiem z genialnym układem kierowniczym dającym przyjemność z jazdy.
Samochód kupiłem w wersji 120KM a po upływie okresu gwarancji pojechałem do tunera i odblokowałem na 166KM. Tyle ten silnik ma w założeniu konstrukcyjnym a wersja sprzedawana jako 120KM choc ma 130-135KM (tyle wychodzi na hamowni) jest dławiona oprogramowaniem, które powoduje niepełne otwarcie przepustnicy powyżej 4500 tyś obrotów. Skutkuje to tym że samochód po wyżej 4500 tyś kiepsko przyspiesz. Również moment drastycznie spada powyżej tej prędkości obrotowej. Po odblokowaniu to zupełnie inna jazda. Polecam. A tak w ogóle to silnik jest jednym z największych atutów trójki. Bezawaryjny, bezobsługowy i bardzo oszczędny. Przeżyje te wszystkie turbo kosiarki montowane obecnie w 99% podobnych cenowo do Mazdy samochodach.
Bardzo precyzyjna, świetnie zmienia biegi.
Na oponach 18 cali samochód doskonale pokonuje zakryty. Może układ kierowniczy nie jest tak bezpośredni jak Focus-ie ST który miałem okazje testować ale biorąc pod uwagę że Mazda to nie hot-hatch to jest doskonały.
Nic nie koroduje a lakier taki sam jak u konkurencji. Miękki jak wszystkie dzisiejsze eko-plakatówki.
Przednie słupki ograniczają widoczność przy wjeździe na rondo trzeba uważać.
Wszystko Ok. oprócz systemu info rozrywki. Trąci myszką ale za to obsługa pokrętłem oraz sterowanie głośności radia z tunelu genialne.
Bardzo pojemne wnętrze. Cztery dorosłe osoby mieszczą się bez problemu. Wielokrotnie w takiej konfiguracji przemierzałem wielosetkilometrowe trasy. Nikt nie narzekał na brak miejsca.
Po wyżej 120 km/h szumy opływowe dość głośne. Wyciszenie to nie jest mocna strona trójki
Niskie spalanie rzędu 6,5-7l/100km w mieście to zaleta. Trasa przy 140 km/h max 7 l.
Literalnie przez cztery lata i przy przebiegu 106.000 km nic się nie zepsuło.
Nic, wszystko działa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW [l/100km]

6,1
5,2
Dziennik kosztów dla Mazda 3 III Hatchback Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
5,8
Mazda 3 III Hatchback Facelifting