Ocena kierowcy - Mazda 3 IV Sedan

mhr, 3 lata temu
Silnik 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Rok produkcji 2020
Mazda 3 IV Sedan 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW od 2018 - Oceń swoje auto
Inne : Nagłośnienie BOSE i jakość materiałów
Karoseria : dosyć miękki lakier
Zawieszenie : niskie zawieszenie, często ocierałem podwoziem
Przez tydzień wynajmu myślę że mogę ocenić większość aspektów tego auta, ogólne wrażenia na plus.
120KM nie powala mocą ani osiągami, jest delikatnie mówiąc lekko mułowaty. Pracuje cicho, a potrafi wkręcić się nawet na 6000 obr/min. Spalanie wg komputera to 7.0l/100km. Myślę, że przy skrzyni manualnej możnaby spokojnie zejść niżej. Dla miejskiej jazdy czy spokojnej trasy w sam raz.
Przy normalnej jeździe jest w porządku, płynnie zmienia biegi. Zabawa zaczyna się gdy trzeba nagle przyspieszyć lub wykonać jakiś inny niestandardowy manewr - potrafi zrzucić z 6 biegu na 3 i to przy prędkości 120kmh. Na autostradzie potrafi ciągle lawirować między 5 a 6 biegiem dlatego tam przełączałem w tryb manualny. Dla zabawy również były łopatki przy kierownicy - na co dzień jednak niepotrzebne.
Dobrze wchodzi w zakręty, niskie zawieszenie jednak powoduje, że absolutnie nie nadaje się na kiepskiej jakości drogi czy drogi polne. Trzeba uważać na krawężniki
Tutaj raczej kiepsko, bardzo ładny ale miękki lakier, przetarcie od krzaka w czasie wolnej jazdy już zostawia ślady.
Kamera cofania, 360stopni, widok w lusterkach ok, czujniki martwego pola - ma chyba wszystko
Intuicyjne menu i interfejs, wszystko pod ręką - brak ekranu dotykowego jak dla mnie jak najbardziej na plus. Przyciski stawiają przyjemny opór podczas klikania.
Klima bez zarzutów co do prędkości schładzania. Ogrzewanie nie testowane.
Zarówno z przodu jak i z tyłu mnóstwo miejsca - to wcale nie jest takie małe auto. Bagażnik bardzo głęboki, bez problemu pomieścił 4 walizki i dodatkowe torby.
Jak na tą klasę bardzo dobre, można zawsze w spokoju słuchać muzyki na świetnym nagłośnieniu BOSE
Auto wynajęte - nie oceniam.
Cena konfiguracji w Polsce to około 120 tys zł., wg mnie jest to dobra oferta dla osób ceniących komfort i elegancję, mniej patrzących na osiągi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW [l/100km]

7,3