Ocena kierowcy - Mazda 3 IV Sedan

Andrzej W., 8 miesięcy temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Rok produkcji 2022
Mazda 3 IV Sedan  2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Inne : Światła. W automacie działają bezbłędnie, a jakość powala !!!
Inne : Jak wspomniałem czasem problem z odpalaniem i użyciem AC, a ponadto bardzo nieaktualna nawigacja (tylko jeśli chodzi o ograniczenia prędkości) i kiepskie działanie kamery odczytującej znaki drogowe.
Nie jest źle, mogłoby być lepiej.
Jestem w 100% zadowolony jeśli chodzi o pracę i moc.
Jest OK, choć DSG VW była lepsza
Słychać szum opon (być może zależy to od producenta).
Bardzo cienka i delikatna blacha.
Przedni słupek zbyt duży, małe pole widoczności przez tylną szybę (można się przyzwyczaić, ale mogło być lepiej)
W niektórych przypadkach podczas postoju mógłby być dostęp do ekranu dotykowego. Nie mam gdzie wpisać uwagi o aplikacji na telefon, więc wpisuję w tym dziale. Jest słaba - do poprawy, Bardzo mało info w porównaniu z innymi np. VW
Jest OK.
Dosyć miejsca, W porównaniu do poprzedniego VW Passat jest tak samo wygodnie, a może nawet ciut lepiej.
Jest dobrze, ale można jeszcze poprawić.
Jest OK. Jak się jeździ ekonomicznie to zużycie średnie nie przekracza 6,5 litra na 100km
Bardzo dobrze
Systemy bezpieczeństwa nie zawsze działają (np. asystent pasa raz się włącza innym razem nie). Ale najwięcej zastrzeżeń mam do nawigacji i kamery odczytującej znaki drogowe. Nawigacja jeśli chodzi o ograniczenie prędkości ma WIELE niezgodności. Kamera raz czyta, a innym razem nie czyta znaków.
Zdarzyły mi się problemy z odpalenie (czasem trzeba było próbować kilka razy). Jak włącza się tylko AC bez odpalania silnika by np. ustawić navi lub włączyć radio na postoju, to po jakimś czasie nie można wyłączyć AC, ani włączyć silnika. Trzeba wyjść z auta, zamknąć drzwi i ponownie dopiero próbować.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW [l/100km]

6,7