Ocena kierowcy - Mazda 323 II Hatchback

PK piotrk3@kki.net.pl, 22 lat temu
Rok produkcji 1984
Mazda 323 II Hatchback 1.3 60KM 44kW 1980-1985 - Oceń swoje auto
Samochód jest SUUUUUPEEEER !!! - niech ktoś znajdzie do niej częsci na szrotach - co znaczy, że te samochody się praktycznie prawie nie psują, a jak już nawet ktoś zepsuje, to go naprawia bo wie, że lepszego nie ma co szukać !!!! W życiu jej nie sprzedam !!!!!!!!
na gazie chodzi super !!
Biegi wchodzą ekstra !!
Był świetny, ale musiałem raz wymienić końcówki drążków i amortyzatory ze sprężynami i dalej jest świetny..
???
Mi się podoba jak nie wiem i jest bardzo wygodna - kiedyś jeździłem cały czas ok. 30 godzin (z przerwami na jedzenie i łazienkę..) i nie byłem wogóle zmenczony, nawet kości nie trzeba było "prostować" jak po innych samochodach..
Ogrzewanie jest w porządku, ale w lecie czasem brakuje dobrego chłodzenia (no ale nie ma przecież klimatyzacji w tej mojej..), wentylacja - super - zero parowania szyb (no chyba, że się siedzi w zimie z wyłączonym silnikiem i nadmuchem..)..
Każdy chwali, że jest w niej sporo miejsca, choć to niewielki samochód - nawet 2-metrowcy mogą spokojnie z przodu wyciągnąć nogi..
Nawet na 2 tłumikach (a oryginalnie są 3..)
- Jazda na gazie (przy dobrym ustawieniu) wychodzi taniej od przeciętnego "Malucha"..
Kupiłem używany - za nie całe 80 mln. (teraz 8000 zł. (PLN)) - i za te pieniądze już od 6 albo 7 lat jeździ jak trzeba (nie licząc małego przepalenia zaworów jak jakaś świnia mi spuściła olej i wydłubała kabelek od kontrolki - ale to wina zostawiania otwartego samochodu.. (i chamskich zazdrosnych bydlaków..) A ci, którzy pokupili Mercedesy i inne taki to już ze 2 razy zmieniali, albo ładują kupę pieniędzy ... :)
Jeśli ktoś się dobrze nie postara to raczej nie popsuje..
Wszystko chodzi super i trzeba się postarać, żeby coś zepsuć (np jechać bez oleju..), ale muszę przyznać, że urządzenia z cewkami (alternator, aparat zapłonowy, rozrusznik) mogą dostać jakiegoś przebicia po jakiś 13 latach - izolacja wysiada . :(((, Poza tym to bardzo trudno tą Mazdę zajeździć !..
Mazda 323 II Hatchback