Ocena kierowcy - Mazda 323 III Sedan

Don 5law, 17 lat temu
Rok produkcji 1988
Mazda 323 III Sedan 1.3 60KM 44kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Auto jest poprostu dobre. Może bez wodotrysków, jednak naprawdę dobry silnik w połączeniu z niezłą resztą owocuje naprawdę świetnym pojazdem (jak na tę klasę, oczywiście).
Bardzo elastyczny i kulturalny silnik. Zimą nawet przy tęższych mrozach nie ma problemu z odpalaniem. Mało awaryjny trwały i prosty w budowie. Jak na ten przebieg chodzi znakomicie.
2 cieżko wchodzi (może to wina oleju). Poza tym nie mam żadnych zastrzezeń. biegi wskakują tak jak powinny i bez kłopotów (z wyjątkiem cięższej 2).
Moim zdaniem zawieszenie jest zbyt miękkie. Przy ostrzejszych zakrętach trochę nieprzyjemnie kołysze. No i nie tłumi za dobrze. Jednak niski środek ciężkości i szeroki rozstaw osi rekompensują nieco miękkość zawieszenia.
Nie można niczego zarzucić. Lusterka duże. Ogólnie dobrze.
Wszystko jest na swoim miejscu dokładnie tam gdzie chcemy żeby było. Niestety brakuje światełka rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa jest mało dokładny.
Pracuje wyśmienicie. Zimą już po chwili robi się ciepło. Dużo otworów dla nawiewu powietrza. Jestem bardzo zadowolony.
Z przodu bez zastrzeżeń, z tyłu podobno jeszcze wygodniej (nie wiem jeszcze nie jechałem ;] ). Ogólnie mogło by być ciut więcej miejsca dla kierowcy , ale to chyba głównie mój problem (mam 2m wyzrostu).
Silnika nie słychać zbytnio ze środka. Dopiero przy wyższych obrotach. Zawieszenie niestety słychać.
Jestem bardzo zadowolony ze spalania. Przy eco-drivingu pali naprawdę mało. Jednak jak się cegłę na gaz położy to swoje wypije. Ogólnie jeżdże spokojnie a autko pali naprawdę niewiele.
Cena samego auta jest naprawdę mała w stosunku do tego co auto ma do zaoferowania.
Pomimo, ze wszystko działa co jakiś czas wyskakuje jakiś denerwujący drobiazg. Ogólnie jednak nie występują w natężeniu mogącym kogoś denerwować.
Ogólnie auto jest niezawodne. Poważniejsze usterki nie dotyczyły jeszcze nigdy silnika. Jedynie amortyzatory padają - ale to chyba zasługa dróg.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 60KM 44kW [l/100km]

Mazda 323 III Sedan