Ocena kierowcy - Mazda 323 III Sedan

Tomek- jeżdżę mazdą 323 od 3 lat, 18 lat temu
Rok produkcji 1988
Mazda 323 III Sedan 1.5 73KM 54kW 1987-1989 - Oceń swoje auto
Stare ale jare
Do setki potrzebuje ok 12 sek. Przy 4 osoba ch na pokładzie prędkość max to 170km/h Skrzynia biegów automat więc nie mogę nic powiedzieć o elastyczności. Mam gaźnik ze ssaniem na jednej gardzieli - oszczędniejszy ale dopoki sie nie nagrzeje to zapomnij o przyspieszaniu.
Automat. Stary, wiec troche szarpie przy zmianie biegów i wiecej pali. Za to jest niezastąpiona przy przyspieszaniu. Gaz w podłogę i sama redukuje bieg by osiągnąc maksymalne przyspieszenie. Prawą rękę ma się swobodną. Nie dziwię się że w Ameryce prawie wszyscy mają automaty.
Precyzyjny, ze wspomaganiem Powyżej 120km/h drgania od niewyważonych kół przenoszą się na kierownicę. Amortyzatory też stukają ale przy prawie 200000km to nic nadzwyczajnego
Dobra, chociaż siedzi się nisko.
Mam wersję GLX. Fotel regulowany w 4 kierunkach, reg. kierownica. Przytulne wnętrze wyłożone wlurem. TO JEST GŁÓWY POWÓD ,ŻE NADAL JEŻDŻĘ TY SAMOCHODEM.
Posiada nawet nadmuch na nogi tylnych pasażerów.
Dla mnie OK. Dla mężczyzny powyżej 180 może być ciasno. To mały samochód.
Szumy od nadwozia przy dużych prędkościach i stuki od zawieszenia na dołach. Welyrowe wnętrze sporo wytłumia.
Automat - luksus kosztuje
kupiłem za 600e doszło 2500zł za import
17 lat i wszystko działa
Układ zapłonowy musiałem wymienić (na autozłomie). Od starych przewodów zapłonowych uszkodził się moduł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 73KM 54kW [l/100km]

8,6