Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

james hetfield, 15 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1996
Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : przepalajace sie zarowk i swirujacy szyberdach
czasem pasek klinowy od alternatora zapiszczy,ogolnie silnik bardzo dobry
Hm...moje auto jest angielskie.jezdze nim w Uk i galka kierunkowskazow jest po prawej stronie kierownicy a galka wycieraczek po lewej.odwrotnie niz w innych samochodach i nie wiem czy tak ma byc czy nie,czy tylko angielskie wersje tych samochodow tak maja.wiec zanim sie przyzwyczailem zamiast kierunkowskazow uzywalem wycieraczek do wskazywania zmiana pasa ruchu lub zamiaru skretu w jakas droge.a poza tym ok.
szybko se narzewa w zimie.ogolnie ok
Nigdy tego dokladnie nie sprawdzilem,ale auto lubi paliwo.jest to silnik 16-sto zaworowy wiec przy wiekszych obrotach lubi se dziabnac toche wiecej paliwa.
Zarowki tablicy,cofania,postojowa z przodu sie przepalily.Problemy z tylna wycieraczka,tzn kiepsko zbiera wode,sprezyna slabo dociska ja do szyby.elekrtyczny sybedach zwariowal mi ze 2 razy. i wymienilem uszczelke pod klawiatura bo ciekla i wymiany wymaga oring kolektora zaplonowego,ale to drobiazgi.
Powaznych usterek brak-odpukac bo czesci sa do tego samochodu drogie.za uszczelke pod klawiatura zawolali 19 funtow ja sciagnalem ja z polski za mniej niz 6.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

6,6