Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1995
Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność!!!
Karoseria : Niestety to nie Audi, zaczynają się pojawiać ogniska korozji-dźwi,progi no ale i tak nie jest to również Opel
Jak na 14 letnie auto za tą cene nie znajdziecie chyba nic pewniejszego i mniej awaryjnego-chyba,że jakiś inny Japończyk.Ceny części-bez przesady nie są takie kosmiczne jak krążą rózne mity.Szukajcie tylko wersji z klimą... i 140 konnej wersji 2.0 V6 :-)
poj 1.5 i 88 KM nie robi z niej pocisku ale nie mogę narzekać.Elastyczność nie jest najlepsza ale to 16V więc lubi obroty.Powyżej 3 tyś zaczyna porządnie jechać.Golf 1.8 ma problemy.Dodam również,że silnik jest bardzo trwały przy ponad 240 tyś przbiegu dalej jeźdże na półsyntetyku i naprawde od wymiany do wymiany nie robię dolewek.
Skrzynia perfect,jeździłem kilkoma samochadami i poważnie w Maździe pracuje idealnie.
Powiem tak jeźdże na 15\" alufelgach i trzyma się jak przyklejona.Dużo daje również niskie i sztywne (jak dla mnie za sztywne-moja wina bo wymieniłem amorki tylne na sztywniejsze KAYABY) zawiesznie.Jest bardzo stabilna na prostych i szybko pokonywanych zakrętach.Na 14\" zimówkach już ciut gorzej ale i tak lepiej od innych aut.Chyba Ford może tu strartować z lepszym ukł jezdnym.Uwaga:wydaje mi się,że ma słabe hamulce ale może to tylko mój egzemplarz.
Do przodu spoko ale do tyłu już gorzej-moja wersja ma spojler z tyłu i przy cofaniu bardzo często otwieram dźwi,żeby blisko podjechać do innego samochodu.Ale co to za wada???
Hmm wszyscy się śmieją z suwaków do regulacji ogrzewania ale jak dla mnie jest OK. O niebo lepsze niż pokrętła w Lanosie u mojego taty.A klawiszowe wybieranie kierunku nawiewu-rewelacja,na elektr silniczkach chodzi to jak marzenie.
Tu już gorzej.Przy opadach deszczu strasznie parują szyby(dodam,ze mam włączoną recylkulacje z zewn),niestety nie mam klimy tylko elektr. szyberdach.Ogrzewanie też raczej przeciętne.
Jest nieźle ale nie oszukujmy się to auto dla 4 osób.Mało miejsca na głowy na tylnej kanapie,ale jadąc do Niemiec w 3 osoby pasażerowie stwierdzili,że lepiej się jedzie niż w Golfie IV-w szoku byłem :-)
Do 120 Km/h luz później juź robi się głośno.
Mam raczej ciężką noge.Na zbiorniku robie 600 km (zbiornik nie wiem ile ma ale od rezerwy wchodzi 47 litrów).W Niemczech na autostradzie w 3 osoby+bagaże przy 140-150 km/h spaliła więcej niż Volvo V40 1.8 którego prowadził kumpel i miał 4 osoby. Oceniam,że mi średnio pali 8 litrów.Ale jak się \"depdnie\" powyżej 150km/ zamienia sie w smoka.
5/5 Bezawaryjne i pewne auto.Wzór.
Mazda więc co tu dużo pisać. Zrobiłem 45 tyś w 1.5 roku i z drobiazgów co robiłem to pękniete mocowanie fotela kierowcy i mech. wycieraczek.
Z poważnych-kurde nic.No łożysko tylne lewe i końcówka drążka kierowniczego-prawa ale przy 242 tyś km przebiegu to chyba logiczne,wymieniłem również tylne amorki-ale dlatego,że poprzednie mi \"pukały\" ale na przeglądzie nic nie wykryło.Odzywają się również przeguby przy mocno skręconych kołach ale to też chyba już czas najwyższy.Generalnie nigdy nie stałem w trasie z powodu awarii a byłem 3 razy w Niemczech i raz we Francji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

8,6