Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dynamiczny jak na taką moc, małe spalanie, bardzo wysoko się kręci, jazda na prawdę sprawia przyjemność tylko trzeba poznać jego możliwości
Karoseria : pojawienie się korozji po 13 latach, ale japończyki tak mają
6 lat użytkuję i auto jest bezawaryjne, a nie potrafię jeździć spokojnie, czego więcej chcieć
niezawodny, dynamiczny, oszczędny, w ogóle nie słychać na wolnych obrotach że pracuje, dopiero powyżej 4000 obr/min słychać jak się zaczyna fajnie kręcić nawet do 6500 obr/min
bezproblemowa, pewnie wchodzą biegi, dopracowana
pewnie trzyma się drogi nawet na zakrętach
widoczność jest dobra w zależności od wzrostu kierowcy, są ustawienie fotela w trzech funkcjach, jak to w japończyku z tam tych lat dość nisko się siedzi ale pewnie, i siedzenia dobrze trzymają na boki
bardzo piękny, dobrze wyprofilowany jak na tam te lata
dość szybko się nagrzewa, daje radę, po 5km w aucie można zrobić saunę
bardzo dużo miejsca z przodu jak i z tyłu, na pewno więcej niż w autach tej klasy np. golf III czy IV
przez to że nie ma ramek na drzwiach to słychać lekki szum powietrza w czasie jazdy, ale trzeba byłoby ustawić szyby po tylu latach użytkowania i byłoby myślę OK, a to dodaje takiego uroku temu autu że szok
ja mam akurat gaz sekwencyjny, od początku założyłem, nie jeżdżę spokojnie prawie wcale i spalanie gazu wynosi ok 10 litrów na 100km, więc myślę że z takimi osiągami to jest bardzo dobry wynik
cena jest teraz na prawdę niska, za 6000zł można kupić na prawdę zadbaną taką Madzie z przebiegiem 250 tyś km i może jeszcze drugie tyle przejedzie jak się na czas będzie wszystko wymieniało, zwłaszcza olej w silniku co 10tyś km max 12 tyś km
normalne wymiany klocków, oleju, drążków itp. reszta mnie jak na razie nie interesowała
bezawaryjne

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]