Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

Krasik, 9 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1995
Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Kupiłem mazde z 1995 roku 1.5 benzyna za 3000 zł, co sie później okazało silnik była zalany motodoktorem lub innym tego rodzaju syfem i po wymianie oleju zaczął kopcić na zimnym silniku, do tego bral ogromne ilości oleju, gdy przyszła zima auto miało problemy z odpalaniem bo kompresja była w granicach 6-7 barów.. wstawiłem silnik używany z niemiec i jestem zadowolony z zakupu. auto pomimo swojego wieku prezentuje sie doskonale po za tym nadal cechuje się bezawaryjnością. zawieszenie jest dość twarde, słabe łączniki stabilizatora i tyle amortyzatory. nie ma co kupować zamienników bo to tylko kwestia kilku złotych więcej a mamy dostępne oryginalne części. Jednak co prawda to prawda japońskie auta są dopracowane aby służyły latami a nie jakieś wieśwageny, ople i inne fordy. Przymierzam się do zakupu drugiego japońca HONDY ACCORD ! pozdrawiam wszystkich miłośników japońców.
silnik 1.5 może i nie jest demonem mocy ale świetnie sobie radzi, szkoda że kupiłem 1.8..
pojawiają się luzy na drążku od zmiany biegów ale myśle że to kwestia wieku, po za tym przełożenia bardzo przyzwoite
wspomaganie chodzi gładko, duży promień skrętu, mazda trzyma sie drogi
są problemy z cofaniem
fotele kierowcy i pasażera są bardzo wygodne, z tyłu 3 osoby to porażka.. bardzo niski sufit ale w 4 osoby podróżuje sie idealnie
silnik pomimo tego że jest zajeżdżony chodzi płynnie i cicho, czasami można zapomniec że jest uruchomiony :)
dużo czesci łatwo dostępnych i przestępna cena
dobrze zadbane modele można tanio kupić
po za przepaleniem żarówki albo bezpiecznika nie ma usterek
w moim przypadku wszystko jest idealne i trwałe pomimo wieku auta

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

6,8