Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

strusiu, 17 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1996
Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Wyglad auta mowi sam za siebie. Ludzie patrzac z zazdroscia liczac ile taki samochod moze kosztowac. Sportowy charakter samochodu spodoba sie młodzszemu gronu kierowców.
Cichutki na wolnych obrotach na wyzszym drapiezny i tak powinno byc. Elastycznosc doskonała nie dławi sie na wyzszym biegu za to redukcja wciska w fotel
Zdarza sie ze wsteczny opornie wskoczy jednak reszta biegów ok
Trzyma sie drogi jak zadne auto sztywne a zarazem komfortowe. To co sie bajecznie prowadzi to jest nieporozumienie zadko które auto daje tyle przyjemnosci z prowadzenia
Do tyłu troszke na wyczucie podczas cofania trudno okreslic koniec auta
Wszystko praktyczne i ergonomiczne przemyslane schowki czy zastosowanie lampek do oswietlenia
Dosłownie pochodzi chwilke i zaczyna leciec letnie powietrze po chwili jazdy zaczyna grzac ze az trzeba regulowac na chłodne
przestrzeni nie zabraknie nikomu regulacja fotela daje sie na tyle ustawic ze kazdy dopasuje go do najmniejszego szczegółu
Troche szumi przy duzych predkosciach przez drzwi bez ramek ale dzieki temu mamy oryginalny wyglad a co do szumu nie jest natarczywy
Co do napraw to trudno mi napisac bo jeszcze jej nie naprawiałem czy wymieniałem z tego co mnie uswiadomiono to trzeba czesto wymieniac olej ale to i tak nic wobec innych napraw
Niech kazdy sobie zada pytanie czy kupic golfa3-wyposazenie centralny zamek czy opel tigra-mało miejsca w tej samej cenie a napewno bardziej awaryjne auta i czesto drozsze i strasze wowczas dojdziesz do wniosku ze nie warto przepłacac za niemieckiego kanciaka którym jezdzi poł polski czy 2 miejscowej skrzynki gdzie praktycznosc i silnik daje duzo do zyczenia
Napewno jest autem niezawodnym jak na tyle lat co ma wiekszosc egzemplarzy zadko w której zdarza sie aby były jakies problemy
Nie wiem co do pawaznych usterek bo nawet drobnej nie miałem;]

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW