Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

Furman, 17 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1998
Mazda 323 V F 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Fajne auto dla młodych ludzi. W sumie na małą rodzinkę (2+1) ale z zadziornym charakterem i co dla mnie najważniejsze ze swoją "osobowością". Nowe auta tego nie mają!! Mimo 8 lat przyciąga wzrok i ciekawi.
Jak jest zimny to chodzi troszkę głośno i tak jakby był troszkę rozklekotany. Ponoć ten "typ" tak ma:) Na ciepłym żyletka. Jak to 16v , trzeba wysoko kręcić żeby dynamicznie pojechać. Nie polecam tym co chcą szybko jeździć i nie przekraczać 2500 obrotów :)
Działa precyzyjnie. Zdarzają się problemy z jedynką lub wstecznym. Na szczęście wystarczy spróbować drugi raz i po kłopocie (jedynka przy redukcji).
Generalnie wszystko OK. Jednak czegoś brakuje. Jak dla mnie zbyt mało pewności w zakrętach, ale bez przesady.
Do tyłu nie najlepiej, ale są lusterka:)
Nie ma się do czego przyczepić oprócz tego, że brakuje mi sygnalizacji włączenia świateł pozycyjnych, mijania. Poza tym absolutnie wszystko pod ręką.
Jak dla mnie spory problem z parowaniem szyb, szczególnie z tyłu (tylna i drzwi). Poza uszkodzeniem sprężarki od klimy ciepło i zimno za zamówienie:)
Jak na takie rozmiary do jest wyjątkowo dużo miejsca.
Nie jest to super ciche auto, szczególnie jak się trochę przyciśnie. Przy 150-160 da się rozmawiać i słuchać muzyki. Jak na 1.5 fajnie brzmi na wysokich obrotach.
Tu zależy czego kto się spodziewa. Oryginalne części drogie, zamienniki też nie tanie. Rozrząd japoński to wydatek 600-700 pln (starcza na 80-100tyś). Nie ma co liczyć na super tanią jazdę no chyba, że ktoś lubi się ciągnąć po jezdni. Na szczęście zużycie elementów po ponad 200tyś kilometrów bardzo małe a awaryjność praktycznie zerowa - tylko sprężarka od klimy. Generalnie nie tanie auto ale solidne!!
Nie jest tania w zakupie ale coś za coś. Japońska technologia, niezawodność i to "coś" co trudno znaleźć wśród masy kompaktów typu golf, xara czy corolla.
Brak usterek. Wszystko działa (klimy nie liczę).
Wszystko działa bez zarzutu (klimy nie liczę). Zapowiada się wymiana silniczka krokowego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

8,8