Ocena kierowcy - Mazda 323 V P

mieszk3, 14 lat temu
Rok produkcji 1998
Mazda 323 V P 1.3 73KM 54kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jest w nim naprawde dużo miejsca.
In plus silnik, miejsce w środku, jakość wykonania. Jedyny minus to spalanie i wysokie ceny części. Kupując ten samochód kupuję się japońską niezawodność, przynajmniej w kwestii silnika.
Silnik jak to w japońcu pracuje jak w zegarku. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Ten, który ja posiadam jest trochę za słaby jak na ten samochód. Wycofali go w późniejszych wersjach, także polecam do tego modelu silniki od 1.5, bo 1.3 i 73KM to za mało. Przy włączonej klimatyzacji, czuć wyraźnie brak mocy.
Chodzi trochę ciężko, ale szybko można się przyzwyczaić. Trochę słabo przemyśleli przełączanie z biegu 5 na 4, jeśli nie zrobi się tego jednym, płynnym ruchem, można niechcący włączyć wsteczny! Co się objawi oczywiście zgrzytem. Aczkolwiek, jak już się człowiek przyzwyczai to nie jest tak źle.
Nie mam tutaj za dużo do napisania. Ja osobiście nie narzekam. Trochę czuć nierówności, ale to segment niższy, więc nie narzekam. Na zakrętach trochę buja, jak się wejdzie szybciej niż zwykle.
Widoczność dobra, w wersji hatchback, którą posiadam jest bardzo dobra. Brakuje tylko asferycznej części lusterka lewego. Nic nie przysłania widoczności, także OK.
Jak dla mnie OK. Nie mam wielkich zastrzeżeń. Wszystko na swoich miejscach, wygodnie. Brakuje tylko lusterka w \"zasłaniaczu słońca\" od strony pasażera.
Posiadam wersje z klimatyzacją. I jest super. Chłodzi bardzo dobrze, pomimo że pojawiają się drgania kierownicy i lekki spadek mocy. Ale to normalne, więc OK. Co do ogrzewania, to super! Włączam silnik zimą, chwila moment i już leci gorące powietrze! Także in plus.
Po prostu idealnie. Bardzo dużo miejsca. Nie należę do małych ludzi, a pomimo to ma dużo miejsca, a co więcej, z tyłu za mną jest również dużo miejsca dla pasażera. Także podróż w 4 osoby jest bardzo komfortowa.
Tu trochę przeciętnie. Przy mniejszych obrotach i prędkości OK. Problem się zaczyna jak przekroczymy 120, 130. Wtedy nawet radio jest zagłuszane silnikiem i głosem powietrza.
No niestety. Ten model i ten silnik do najoszczędniejszych nie należy. Pali w mieście spokojnie kolo 9l/100km, także niemało. Na trasie udało mi się zejść do trochę ponad 7l.
Opłacalność jest wysoka. Za przystępną cenę otrzymuje się niezawodne auto, z dużą ilością miejsca, dobrą, niezawodną pracą silnika. Kultura jazdy jest bardzo duża jak na ten segment. Polecam.
Mam go krótko, ale jak na razie wszystko działa OK.
Nie narzekam. Mam go krótko, ale nie miałem poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 73KM 54kW [l/100km]

8,4