Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

rock, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 1998
Mazda 323 VI F 1.8 16V 114KM 84kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik pracuje przyjemnie szczegolnie na wyrzszych obrotach :) Przy rozruchu lubia troszke o sobie dac zawory czyli ich stukot. Silnik idealnie wkomponowany do takich gabarytów przy czym daje duzo wrażeń.
Biegi wchodzą pewnie. Krótka przekładnia nie zdarzyło mi się aby któryś z biegów nie chciał wejść itp TYLKO ten wsteczny... no cóż kwestia przyzwyczajenia. Nie uznaje tego za wade, aleeeee :)
Samochód świetnie się prowadzi, bajka. Trzyma sie drogi jak przylepiony mozna wchodzi z duza predkościa w zakręty, a oponki nawet nie zapiszcza. Może torszke mało komfortowo po naszych drogach, ale sztywne zawieszenie przynajmniej tak szybko sie nie wybije. Do wnętrza nie dochodza, zadne trzaski, piski czy pukani mimo iz samochód ma przejechane 171tys; jak dla mnie rewelacja
Mazda jest dobrze oszklona. Kłopoty mozna miec na początku z cofaniem do tyłu. Szyba tylna jest niewielkich rozmiarów co utrudnia w jakimś stropniu ten manewr, ale na szczescie tego samochodu nie kupuja laicy tylko ludzi pewni co do swoich umiejętności (i bardzo dobrze, ze nie jest popularny:) ) Znakomite lusterka mimo iż nie wygladaja na wielkie swietnie w nich widać
Świetna linia. Np. jadac obok tira na autostradzie przy dużych wiatrach (mozna wierzyć bądź nie) samochod przejezdza obok nie zmieniajac swojego toru jazdy REWELACJA
Jeszcze nie miałem okazji przetestowac ani ogrzewania, ani klimy
Mierze 192 cm, a za kierownica czuje sie idealnie. Wszystko pod reką. Troszke gorzej jezeli ktoś jest przyzwyczajaony do wiekszych aut z wysiadaniem, ale jak sie wsiadzie nie ma sie ochoty wcale tego robic :) z tyłu dla duzych osob nie ma wiele prezestrzenia na naogi ale głowa podsufitówki nie dotykam Bagażnik głęboki!!!! W sam raz. Wszedłem do niego i udało zamknąć sie klapę
Przy wiekszych prędkościach prawda jest iż swisty mogą troszke dokuczac, aleee te drzwi ber obramówek :) Reszta komętarza powyżej
Silnik 1.8 musi troszke sie pożywić, ale 10 l w miescie przy normalnej jeżdzie to super jak dla mnie wynik ( kazdy samochód nawet z pojemnascia 1,0 spali tyule trzeba go niesamowicie piłować, a tutaj lekko na gazie zapas w podłodze ogromny i podobne spalanie) trasa 7 do 140 bardzo przyzwoite wyniki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 114KM 84kW [l/100km]

7,3