Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

Kyoushu, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V Sport 131KM 96kW
Rok produkcji 2001
Mazda 323 VI F 2.0 16V Sport 131KM 96kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Uklad jezdny. Smialo moze konkurowac z samochodami klase wyzej. W zakretach ciezko Mazde pokonac. Chociaz bardzo duzo zalezy od umiejetnosci.
Karoseria : Chyba najwieksza bolaczka japonczykow. Widac rysy i jest miekka. Na szczescie nie rdzewieje.
Zawieszenie : Tu zdecydowanie wina obarczam nasze drogi.
Silnik : Wina raczej poprzedniego wlasciciela.
Jesli kogos nie stac na Type R, TS\'a czy inna rasowa sportowke - szczerze polecem Mazde. Bardzo atrakcyjny wyglad, w miare przyzwoite osiagi, kapitalna trakcja. Usterki drobne (nie liczac silnika)i kazdemu wiekowemu autku moga sie przydazyc.
Silniczek? Bardzo pozytywne zaskoczenie. Naprawde elastyczny, ale zeby samochodem sie pobawic trzeba zaczac krecic go powyzej 4 tys. obrt./min.
Biegi \"wchodza\" bardzo leciutko. Minus za jej zestopniowanie - 3 tys. obrotow na piatym biegu przy 95km/h? Kto to wymyslil? Inna sprawa,ze gdyby nie takie zestopniowanie,to pewnie z przyspieszaniem byloby krucho.
Kapitalnie! Naprawde. Samochod trzyma sie drogi jak przyklejony (opony Nokian 215/40/R16, obecnie zimowki 195/55/R15). Kola momentalnie reaguja na ruch kierownicy.
Wszystko ok,dopoki nie przyjdzie nam cofac. Moim zdaniem tutaj jest kiepsko. Chyba przez rodzaj nadwozia.
Jak dla mnie - piekna linia. Mimo uplywu lat. Moim zdaniem duzo ladniejsza niz Hondy czy toyoty z tego samego rocznika. Ale to juz kwestia gustu.
Klimatyzacja dziala bez zarzutu, wiec czemu mam sie o cos przyczepiac?
Kierowca i pasazer moga podróżować naprawde wygodnie (nie biorac pod uwage podskokow na wybojach;)). Z tylu jest nieco mniej miejsca,ale osoby sredniego wzrostu nie beda narzekaly.
Moim zdaniem jest nieco glosno. Na pewno ciszej bylo w Peugeocie. Nie chodzi o sam dzwiek silnika,ale halas dobiegajacy z zewnatrz. Tutaj sie nie postarano.
Benzynka w granicach przyzwoitosci jak na dwulitrowke. W raporcie podam dane LPG,bo przede wszystkim ten rodzaj paliwa uzytkuje. Tu nie ma wiekszych problemow. Wiadomo,ze wszystko zalezy od nogi(do emerytow nie naleze).
Samochodzik ze sportowymi aspiracjami (bo sportowy to raczej nie jest) za naprawde przyzwoita cene. Do tego bardzo bogate wyposazenie. Jak chociazby 4xairbag, ABS, TCS i DSC w standardzie.
Nie wiem czy narzekac na czesci mazdy czy nasze drogi. Koncowki drazkow przede wszystkim. I moze spalona zarowka:]
Silnik! Poprzedni wlasciciel musial mu dawac naprawde w kosc. Stary silnik autka musialem po prostu wyrzucic(wystrzelona dziura w bloku!). Na szczescie obecny (przejechane 29 tys. mil i wyciagniety z \"anglika\") sprawuje sie swietnie. Zobaczymy jak bedzie dalej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V Sport 131KM 96kW [l/100km]

11,4