Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

Carloss, 13 lat temu
Silnik 2.0 DiTD 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Mazda 323 VI F 2.0 DiTD 101KM 74kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny , dynamiczny i ekonomiczny ! naprawde super!
Zawieszenie : ale to Polskie drogi :)
Karoseria : niestety nie ma ocynku
Układ hamulcowy : regularnie serwisowany nie bedzie stanowil problemu
Przesiadając się z Vectry B z 99' do Mazdy naprawde jakbym przeskoczyl conajmniej kilka epok. Japońskie auta słynną z niezbyt ciekawej stylistyki ale ja np uważam ze minimalizm i prostota w samochodzie to zaleta a nie wada. Poki co żadnych napraw. Wiadomo wydatki eksploatacyjne (tarcze, klocki, rozrzad ) nie sa zbyt tanie ale cos za cos :) Wole wydać na eksploatacje niz na wymiane cześci . Samochód nigdy nie stanał w drodze i sadze ze to sie nie zdarzy.
Silnik jak narazie naprawde bardzo dobry , elastyczny ( nawet lepiej niz w poprzedniej vectrze 2.0. - juz od niskich obrotów ciągnie, nie trzeba go prosic o przyspieszenie.
jak dla mnie super, Skrzynia nie zuzyta , biegi wchodza rewelacyjnie . Troche krótka jedynka i dwójka natomiast w dieslach to tak jest . Ale naprawde perfekcja.
Jazda tym samochodem naprawde sprawia przyjemność . Na zakretach nic nie rzuca , jest poprostu przyklejony do nawierzchni. Jednak niestety na polskie drogi moze zbyt sztywne zawieszenie ale w vectrze mialem jeszcze sztywniejsze wiec tutaj jest o niebo lepiej.
Widoczność wystarczająca , Z przodu widac bardzo dobrze , szyba z tylu troszke mala ale to kwestia przyzwyczajenia wiec nikt z tym prolemu miec nie bedzie. Lusterka boczne takze sa duze wiec widocznosc oceniam na naprawde bardzo dobrą.
I tu jest kolejne zaskoczenie w porównianiu do wczesniejszej vectry B. Jak japończyk zrobi to wszystko jest na swoim miejscu i z zamknietymi oczami wszystko mozna obslugiwać. Wszystko na swoim miejscu!
Jest to diesel . Ja osobiscie na codzien nie pokonuje bardzo duzych odleglości z domu do pracy , wiec i silnik nie zdazy sie nagrzać. Ale w trasie silnik moment sie nagrzewa :) Zobaczymy jak bedzie w mroźną zimę. Klimatyzacja chłodzi momentalnie wiec w tej kategorii naprawde bez zarzutu !
i tutaj naprawde sie zaskoczyłem . Mając wczesniej segment limuzyny i jak przesiadłem sie do hatchbacka to musze stwierdzic ze miejsca jest tyle samo. To pewnie zasluga za mazda f323 jest na płycie mazdy 626 . Wiec niewielki rozmiarami hatchback w srodku jest naprawde bardzo przestronny. No i tak rewelacyjna kanapa z tylu :) przesuwając ją jest naprawde wielki bagażnik jak w prawdziwym kombi :)
Wyciszenie auta to chyba dla niektórych najwieksza wada samochodu. Ja natomiast lubie terkot diesel'ka . A to tez pewnie kwestia przyzwyczajenia . Oceniam to na dobrze , bo mogloby być zdecydowanie lepiej ale mi to za wiele nie przeszkadza
spalanie na trasie naprawde nie jest wielkie. ostatnio na trasie 100km spalil 5,5 litra przy jezdzie 90-110 km ( wiec spokojna jazda) , w mieście natomiast kolo 6,5-7 litra ( zalezy od nogi) . No ale wkoncu jest to silnik 2 litr :) bez tragedii.
ocena dobra . W sumie w tych samych pieniądzach co za Vectre B jest właśnie Mazda 323f . W komfort jazdy naprawde taki sam . No i wkoncu samochód o prawie 4 lata młodszy ! Także naprawde moge polecic auto dla ludzi którzy sobie cenią niezawodność , zadowolnie z jazdy i nie muszą sie martwic czy ich samochód dzisiaj odpali i czy trzeba będzie w tym miesiącu wydać pieniążki na naprawe.
wszystko widac jest solidnie zrobione wiec poki co na zadne drobiazki nie narzekam , zobaczymy co bedzie w przyszlosci .
Te silniki są przez niektórych mechaników z którymi rozmawiałem jako najlepsze jakie w ogóle diesle wyszly . Przy regularnych wymianach napewno odwdzieczy sie niezawodnością . W końcu japończyki słyną z niezawodności ale tak naprawde jak sie zba tak sie ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DiTD 101KM 74kW [l/100km]

6,1