Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

Silnik 2.0 DiTD 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Mazda 323 VI F 2.0 DiTD 101KM 74kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bajka.
Auto na mocne 4 z dużym PLUSEM. Jedynie te wypryski rdzy na nadkolach- są odkąd kupiłem auto i przez prawie 3lata może o centymetr się powiekszyły. Silnik bardzo wdzięczny poci się ,ale bezusterkowy. Kupiłem auto z przebiegiem 108kkm teraz ma prawie 200kkm - jestem zadowolony z tego modelu ,ale jak mialbym kupic auto z przebiegiem 180 czy 200 juz pewnie tak pięknie by nie było biorąc pod uwagę moje przebiegi,ale też ważne jak dbasz tak masz. Tak Kupiłbym to auto ponownie ,ale znależć auto z przebiegiem nie większym niż 110-130 tysiecy łatwo nie jest -sam szukałem i fartem znalazłem ,żeby poprzdniemy właścicielowi drugie dziceko się nie urodziło to pewnie do dzis by go nie sprzedał.
Bardzo eastyczny jak na Diesla. Trochę \"zapocony\"(ale to nic wobec drugiego mojego 1,5 dci renaulta tamten 2 l/15kkm- serwis na to - \"to norma w Renaultach\") ,ale pracuje jak zegarek.
Biegi wchodzą ładnie bez problemów redukcja i na wyższy
Poprostu bajka jak dla mnie znacznie lepiej niż Honda Civic -UFO ( moje byłe auto )
Znacznie lepiej niż w Hondzie UFO :)
Spartanska w porópwnaniu do Hondy ,ale wszystko na miejscu i z dobrych materiałó.Jak komus nie przeszkadza japoński styl to nie będzie rozczarowany,jedyny mankament to zbyt nisko zamontowany podlokietnik.
O.K
To jest najsłabsza strona tego auta,jest słychać zarówno pracę zawieszenia jak i silnika,ale można sie przyzwyczaić.
Koszty napraw - jakich napraw, no jedynie można się przyczepić do niewielkich wyprsków w okolicy nadkoli ,ale jak się zdaba to też specjalnie się nie powiększa-po prostu są . Auto w trasie ( niemiecka, holenderska autostrada -spalanie trochę ponad 4,0l/100km) jazda zgodnie z przepsami bez szaleństw. Zimą w mieście 7,5l/100km
Auto godne polecenia- lepiej zapłacic pozornie trochę więcej i mieć dobre auto na lata .
Wspomniane wypryski rdzy na nadkolach.
Barak owych

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DiTD 101KM 74kW [l/100km]