Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

hipek7701, 12 lat temu
Silnik 2.0 DiTD 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Mazda 323 VI F 2.0 DiTD 101KM 74kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : tylko fajny wygląd i trakcja, reszta do d....
Silnik : sterownie pompy wtryskowej
Karoseria : korozja
3 razy w ciagu 8 miesięcy musiałem ją ciągać na sznurku, bo padało sterowanie pompy wtryskowej(a to wiązka przewodów, innym razem przekaźnik b5b4 itp pierdoły które skutecznie unieruczamiają pojazd). Rdza galopuje po nadwoziu z predkością dzwięku, za to po podwoziu z prędkością światła. W dziesięcio letnim samochodzie podłoga kompletnie zgnita mimo przeprowadzonej dwukrotnie konserwacji(udokumentowane w książce serwisowej).Samochód był z roku 2002 a ja miałem wrażenie że jest conajmniej 10 lat starszy. TRAGEDIA NA CZTERECH KOŁACH.Kultura pracy silnika nie odstaje wiele od kultury pracy koparki lub ciągnika(głośno, wolno i telepie jak by sie auto miało zaraz rozpaść) NIEPOLECAM !!!
Silnik głośny że własnych myśli nie słychać i do tego wibracje jakbym jechał traktorem. Przynajmniej bujał się nieźle ale powyzej 2500 obrotów.
bez zastrzeżeń. jest ok.
bardzo pewne prowadzenie nawet w tzw. szybkich zakrętach z dużą prędkością nie było problemu.auto prowadzi się jak po szynach pod warunkiem że elemęty zawieszenia są ok tzn.niezniszczone tuleje,łączniki itp.
bez uwag
spokojnie mieści się w nim trzyosobowa rodzina z małym psem, jeden z niewielu samochodów do których spakowałem rodzinę na wakacje korzystając tylko z bagażnika, nic pomiędzy fotelami czy pod nogami pasażerów
tragedia, szkoda słów
średnio 5,5 ON/100 km. osądzcie sami.
wszystko ok
samochód miałem ok 8 miesięcy i w tym czasie 3 razy uległ usterce która wykluczała korzystanie z niego. Winne zawsze było sterowanie pompa wtryskową. Samochód jest po to żeby jeździł a nie był ciągany na sznurku od warsztatu do warsztatu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DiTD 101KM 74kW [l/100km]

5,6